پیام خراسان

آخرين مطالب

اعظمی: 50 درصد فعالان کونگ‌فو در استان بانوان هستند ورزشي

اعظمی: 50 درصد فعالان کونگ‌فو در استان بانوان هستند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی گفت: هم اینک دو هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته در هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی فعالیت دارند که حدود نیمی از آنها بانوان هستند.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، قربان اعظمی در جمع ورزشکاران هنرهای رزمی سبزوار با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار بانوی خراسانی در قالب این هیئت فعالیت می‌کنند افزود: در چند سال اخیر حضور بانوان در رشته‌های رزمی و کونگ فو پر رنگ تر شده و امکانات مناسبی در اختیارشان قرار گرفته است.
وی همچنین با اشاره به جایگاه رو به توسعه این رشته ورزشی ادامه داد: این استان جایگاه مناسبی در رشته کونگ فو و هنرهای رزمی سطح کشور دارد به طوری که هیأت کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی در سال 95 رتبه سوم و در سال 96 رتبه دوم کشور را توسط فدراسیون کسب کرد.
رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی گفت: در سال 97 نیز بالاترین دوره‌های آموزشی در رشته کونگ فو و هنرهای رزمی در خراسان رضوی برگزار شده است و هفته آینده برترین‌های کشور در آکادمی المپیک تهران انتخاب می‌شوند.
اعظمی افزود: هیأت‌های کونگ فو و هنرهای رزمی در 20 شهرستان استان فعال است و آموزش‌های لازم، کلاس‌های داوری و کارگاه‌های ورزشی این رشته در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: بیش از 20 سبک رشته ورزشی کونگ فو مورد تأیید فدراسیون کونگ فوی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که از این تعداد 12 رشته در خراسان رضوی فعال است.
رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی گفت: یکی از موانع توسعه بیشتر این رشته ورزشی مشکلات مالی است که در صورت تأمین آن مشکل تمرین‌های مداوم، برگزاری اردوهای آموزشی واعزام مکرر تیم‌ها برطرف می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield