پیام خراسان

آخرين مطالب

فرآورده‌های دام و طیور از خراسان رضوی به 24 کشور جهان صادر می‌شود گفتگو

فرآورده‌های دام و طیور از خراسان رضوی به 24 کشور جهان صادر می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان- رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان خراسان رضوی  با بیان این مطلب گفت: از ابتدای امسال بیش از چهار هزار و 300 تن انواع فرآورده‌های خامی دام و طیور از استان خراسان رضوی به ارزش هفت میلیون دلار به سایر کشورها صادر شده است که از نظر وزنی حدود 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

دکتر حامد طاهریان افزود: از ابتدای سال جاری حدود سه هزار تن تخم مرغ از مبدا خراسان رضوی به کشورهای دیگر صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 100 درصدی به علت ممنوع بودن صادرات آن در سال گذشته داشته است.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: آلایش خوراکی و غیر خوراکی، تخم مرغ، نهاده های خوراک دام، پشم، کُرک، پوست، پا پنجه مرغ، پرنده زینتی، پوست، عسل و ماهی آکواریوم از جمله فرآورده‌های دام و طیور صادراتی از استان خراسان رضوی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس است.

طاهریان افزود: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است لذا تمامی محموله‌های وارداتی و صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی مبادلات دام و طیور و فرآورده‌های خام دامی استان خراسان رضوی با مجوز دامپزشکی از چهار قرنطینه مرزی، سه قرنطینه بین استانی و چهار قرنطینه داخل استانی انجام می‌شود.
استان خراسان رضوی با هفت میلیون رأس دام سبک و 330 هزار رأس دام سنگین حدود هشت درصد جمعیت دامی کشور را در اختیار دارد.

خراسان رضوی در تولید تخم مرغ و مرغ رتبه‌های دوم تا سوم کشور را به خود اختصاص داده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield