پیام خراسان

آخرين مطالب

پایان دوره کارآموزی دانشجویان اوکراینی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی علمي

پایان دوره کارآموزی دانشجویان اوکراینی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در دوره کارآموزی یک ماهه، هر هفته دانشجویان در یکی از بخش های اطفال، زنان، داخلی و بخش جراحی آموزش های لازم را دریافت کردند.

دکتر پیمان فیضی با بیان اینکه با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه بازدید از مناطق فرهنگی و تاریخی استان و آشنایی با آداب و رسوم مردم این خطه از کشور از برنامه های جنبی بود، اظهار کرد: بنا به گفته این دانشجویان موضوع مورد توجه در سفر به ایران، پوشش دانشجویان مسلمان بود.

وی افزود: به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در پایان اقامت دانشجویان، یک جلد قرآن به زبان انگلیسی به همراه صنایع دستی خراسان شمالی اهدا شد.

 حضور دانشجویان اوکراینی در حقیقت نخستین تبادل دانشجوی بین المللی در استان بود که به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دانشجویان این دانشگاه هم برای فرا گرفتن آموزش‌ها، به کشور اوکراین اعزام می‌شوند که البته زمان آن هنوز مشخص نشده است.

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی حدود 2 هزار دانشجو در 17 رشته دارد که در هفت دانشکده آن زیر نظر 192 عضو هیأت علمی تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه همچنین 12 بیمارستان با یکهزار و 455 تخت را زیر پوشش دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield