پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی:

مردم خراسان‌جنوبی در 10 روز 90 میلیون تومان کتاب خریدند فرهنگي

مردم خراسان‌جنوبی در 10 روز 90 میلیون تومان کتاب خریدند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: مردم خراسان‌جنوبی در طرح تابستانه فروش کتاب طی 10 روز 90 میلیون تومان کتاب خریدند.

محمود رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از انتقادات فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی در حوزه چاپ و نشر این است که بسیاری از سفارش‌های چاپ کتاب توسط نهادها و دستگاه‌ها به خارج از استان ارجاع می‌شود.
معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: حمایت فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی برای آن دسته از کتاب‌هایی خواهد بود که در داخل استان چاپ و نشر یابد مگر اینگه کتاب پیرامون استان باشد.
رمضانی با اشاره به حجم بالای چاپ کتاب توسط دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی و اعضای هیأت علمی ادامه داد: جلساتی با حضور رؤسای دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی و مدیران انتشاراتی‌ها و فعالان صنعت چاپ خواهیم داشت تا در این زمینه به نتیجه مطلوبی برسیم.
وی افزود: مایه تأسف است که یک عضو هیأت علمی به عنوان یک چهره شاخص فرهنگی و تأثیرگذار که باید دغدغه رشد استان را داشته باشد سفارش چاپ کتاب خود را به خارج از استان می‌دهد و دیگر اینکه حتی برخی از ناشران استان نیز چاپ کتاب را به چاپخانه‌های خارج از استان می‌دهند.
معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در شهرهایی چون مشهد به اندازه کافی برای چاپخانه‌ها سفارش کار وجود دارد و در خراسان‌جنوبی باید مراقبت ثبات اشتغال کارگران حوزه صنعت چاپ و نشر باشیم.
رمضانی اظهار کرد: در مورد کتب چاپ شده برای کنگره شهدای خراسان جنوبی در ابتدا می‌خواستند کتاب در انتشاراتی خارج از استان نشر یابد ولی پیگیری‌های فرهنگ و ارشاد فضا را تغییر داد.
وی در زمینه میزان فروش کتاب در طرح تابستانه فروش کتاب یادآور شد: در مدت 10 روز فروش ویژه کتاب در خراسان‌ جنوبی مردم 90 میلیون تومان کتاب خریدند که یک اتفاق بسیار مطلوب در حوزه نشر محسوب می‌شود.
رمضانی یادآور شد: در این طرح برای کتاب‌های تألیفی 25 درصد و برای کتاب‌های ترجمه‌ای 15 درصد تخفیف به خریداران کتاب داده شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield