پیام خراسان

آخرين مطالب

احیاوتوسعه گلیم بافی خراسان جنوبی نیامند 3میلیاردتومان اعتبار است فرهنگي

احیاوتوسعه گلیم بافی خراسان جنوبی نیامند 3میلیاردتومان اعتبار است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان- حسن رمضانی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی ظرفیت های بالقوه ای در زمینه صنایع دستی و گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه رونق گلیم بافی برای 350 نفر اشتغالزایی ایجاد می کند، افزود: احیا و توسعه گلیم بافی خراسان جنوبی نیازمند سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار بوده که خواستار تامین آن هستیم.

 رمضانی بیان کرد: همچنین با توجه به وجود سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی خوسف، توانایی داریم با 15 میلیارد تومان اعتبار برای هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: پارچه و  مله در آثار ملی ثبت شده با چهار میلیارد تومان می تواند برای قریب به 800 نفر اشتغال زایی کند که خواستار توجه به این امر هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: برای ایجاد 50 اقامت گاه بوم گردی نیازمند 10 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: برای ایجاد مجتمع تولیدی و فروش اینترنتی فرش دستبافت نیازمند سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هستیم.

داوود شهرکی با بیان اینکه ایجاد نمایشگاه دائمی فرش استان هم نیازمند 15 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: همچنین ایجاد کارگاه ریسندگی و رنگ رزی به 45 میلیارد تومان اعتبار است


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield