پیام خراسان

آخرين مطالب

1600 واحد شهرک های صنعتی خراسان راکد یا نیمه راکد هستند اقتصادي

1600 واحد شهرک های صنعتی خراسان راکد یا نیمه راکد هستند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- هزار و 600 واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی راکد یا نیمه راکد هستند که کلینیک صنعتی با مسئولیت شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی استان تاکنون 530 واحد از این تعداد را پایش کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: اردیبهشت ماه امسال مسئولیت کلینیک صنعتی توسط استاندار خراسان رضوی به این شرکت واگذار شد تا مشکل واحدهای راکد و نیمه راکد داخل شهرک ها و نواحی صنعتی و خارج از آن را بررسی کند و خدماتی برای بهبود وضعیت آنها ارائه دهد.
مسعود مهدی زاده مقدم افزود: واحدهای راکد، واحدهایی هستند که به مدت شش ماه هیچ فعالیت تولیدی نداشته باشند و واحدهای نیمه راکد واحدهایی هستند که کمتر از 50 درصد ظرفیت خود تولید می کنند.
وی ادامه داد: گروه های مشاوره تشکل های صنعتی در این کلینیک استقرار یافته و با ارائه خدمات مشاوره کسب و کار به واحد ها، آنها را برای رفع مشکلشان به دستگاه های مربوطه یا سایر مبادی ذیربط ارجاع می دهند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: از اردیبهشت ماه تاکنون در پی برگزاری 10 نشست بین اعضای کلینیک و مدیران واحدهای راکد و نیمه راکد استان 530 واحد پایش شدند و برای 210 واحد نسخه بهبود پیچیده شد.
مهدی زاده افزود: در این راستا طی بررسی های انجام گرفته، تعدادی از واحد ها نیاز به نقدینگی داشتند به همین منظور این واحد ها به سامانه بهین یاب معرفی شده و با کمک مشاور، مراحل دریافت تسهیلات از طریق این سامانه را طی کرده اند.
وی ادامه داد: تعدادی از واحد های راکد و نیمه راکد دیگری که مورد پایش کلینیک صنعتی خراسان رضوی قرار گرفتند مشکل نقدینگی نداشتند بلکه 36 واحد از آنها با دریافت راهنمایی مشاور کسب و کار و انجام اقدامات اصلاحی در فرآیند بهبود وضعیت قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: از 530 واحد راکد و نیمه راکدی که مورد پایش کلینیک صنعت قرار گرفتند برخی واحد ها نه تولیدی داشتند و نه فناوری تولید آنها به روز بود و بیشتر آنها گرفتار اختلافات درونی بودند و برخی دیگر نیز انگیزه ای برای ادامه کار نداشتند.
مهدی زاده پیش بینی کرد تا پایان شهریور ماه امسال کار پایش 750 واحد تولیدی راکد و نیمه راکد استان خراسان رضوی به پایان برسد و در شش ماهه دوم امسال اقدامات برای بهبودی شرایط این واحد ها انجام شود.
وی اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی به ازای هر یک لیتر آبی که به این شرکت اختصاص یافته است برای 80 نفر شغل ایجاد کرده در صورتی که میانگین اشتغال در کشور برای هر یک لیتر آب 54 نفر است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: به ازای هر هکتار زمینی که به شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی اختصاص یافته برای 96 نفر شغل ایجاد شده در حالی که میانگین اشتغال به ازای هر هکتار در کشور 82 نفر است.
مهدی زاده افزود: میانگین اشتغال ایجاد شده به ازای هر مگاوات برق اختصاص یافته به شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی 116 نفر است در صورتی که در کشور این میانگین به 95 نفر می رسد.
وی ادامه داد: شهرک ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی 38 درصد اشتغال صنعتی، 24 درصد از سرمایه گذاری صنعتی و 46 درصد از واحدهای تولیدی این استان را در اختیار دارند.
7489/1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield