پیام خراسان

آخرين مطالب

هشدار به مجریان 24 طرح صنعتی راکد و نیمه راکد در خراسان رضوی اقتصادي

هشدار به مجریان 24 طرح صنعتی راکد و نیمه راکد در خراسان رضوی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان -مدیر حقوقی و امور قرارادهای سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: مجریان 24 طرح صنعتی راکد و نیمه راکد در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی نسبت به تعیین تکلیف این طرحها اقدام کنند زیرا اگر در مهلت مقرر اقدام نکنند زمین این طرحها به سرمایه گذاران جدید واگذار می شود.

شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی به نقل از محمد لطفی معز در نشست هیات حل اختلاف واحدهای صنعتی در مشهد گزارش داد: دفاع از حقوق و حمایت واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی یکی از مهمترین برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.
وی افزود: رفع موانع تولید و اتمام طرحهای راکد و نیمه تمام واحدهای صنعتی و تولیدی باید بگونه ای عملیاتی و به صورت دقیق اجرا شود تا حقوق صنعتگران تضییع نشود و صاحبان صنایع بتوانند حداکثر بهره برداری را ببرند.
مدیر حقوقی و امور قرارادهای سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: باید هرچه سریعتر تکلیف زمینهای راکد و غیرفعال در شهرکهای صنعتی کل کشور مشخص شود. ما هم در کنار صاحبان صنایع هستیم تا نسبت به ساخت و ساز واحد خود اقدام کنند زیرا با راه اندازی هر واحد صنعتی ایجاد اشتغال شده و رشد و توسعه مناطق را در پی دارد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی نیز گفت: شرایطی فراهم شده که واحدها یا طرحهای صنعتی راکد و نیمه راکد استان می توانند با توجه به مشوقها و مهلتی که داده شده نسبت به راه اندازی واحد و اجرای مجدد طرح خود اقدام کنند.
مسعود مهدیزاده مقدم افزود: رفع مسائل واحدهای صنعتی خرد، کوچک و متوسط با توجه به تشکیل کارگروههای مختلف و ستاد تسهیل در استان و همچنین کارگروههای برون استانی اقتصاد مقاومتی انجام و اقدامات لازم جهت پیگیری و پایش واحدهای متقاضی و موارد مورد نیاز آنها با دقت بررسی و رصد می شود تا بهترین نتیجه برای صاحبان صنایع حاصل شود.
45 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد. از این تعداد 38 مورد فعال هستند. همچنین 43 درصد صنایع فعال، 49 درصد اشتغال صنعتی و 30 درصد سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی این استان مستقر است.
پنج هزار و 352 هکتار از مساحت شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی به عملیات صنعتی اختصاص دارد. از این میزان تاکنون سه هزار و 561 هکتار برای ایجاد واحدهای صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است. همچنین تعداد قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی سه هزار و 778 فقره است. از این تعداد 2 هزار و 408 فقره در قالب ایجاد واحد صنعتی است.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield