پیام خراسان

آخرين مطالب

ایجاد 1618 فرصت شغلی در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی اقتصادي

ایجاد 1618 فرصت شغلی در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: از طریق احیای واحد های تولیدی راکد و کمک به راه اندازی واحدهای تولیدی جدید در مناطق کم برخوردار در سال جاری یکهزار و 618 فرصت شغلی در شهرکها و نواحی صنعتی این استان ایجاد شد.

مجید علیخواه افزود: ابتدای امسال 300 واحد راکد در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی شناسایی شد که از این تعداد تاکنون 48 واحد با اشتغال 900 نفر در حوزه های نساجی، سلولزی، صنایع فلزی، مواد شیمیایی و برق الکترونیک احیا شدند.
وی اظهار کرد: عمده مشکل این واحدها در بخش تامین مواد اولیه و کمبود سرمایه در گردش بود که با طرح مشکلات آنها در کارگروه ستاد تسهیل راهکار لازم برای حل آن اتخاذ و با پرداخت تسهیلات و کمک به تامین مواد اولیه این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.
وی گفت: براساس اعلام مراکز ذیربط، شهرکها و نواحی صنعتی این استان کمترین واحدهای تولیدی راکد را در مقایسه با دیگر شهرکهای صنعتی کشور دارند.
علیخواه افزود: 45 شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد 38 واحد فعال است.
وی اظهار کرد: 43 درصد صنایع فعال، 49 درصد اشتغال صنعتی و 30 درصد سرمایه گذاری صنعتی استان در شهرکها و نواحی صنعتی قرار دارد.
وی ادامه داد: از این تعداد، 12 ناحیه صنعتی در شهرستان های کوچک و بخش های استان فعالیت دارند.
وی گفت: ارائه تخفیف در واگذاری زمین و انشعاب برق و گاز به واحدهای تولیدی تازه تاسیس در نواحی صنعتی مناطق کمتر توسعه یافته خراسان رضوی، منجر به ایجاد 718 فرصت شغلی جدید در آنها شده است.
علیخواه افزود: در این نواحی قیمت هر مترمربع زمین واگذار شده به واحد های تولیدی، 9 هزار تومان محاسبه شده و خدمات برق، آب و گاز نیز به صورت رایگان به آنها داده شده است در حالی که در شهرک های صنعتی استان قیمت هر مترمربع زمین واگذار شده به واحد های تولیدی یک میلیون و 500 هزار تومان بوده و بهای خدمات آب، برق و گاز نیز از صاحبان واحدها گرفته می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield