پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی خبر داد:

افزایش 87 درصدی بهره برداری از معادن خراسان جنوبی اقتصادي

افزایش 87 درصدی بهره برداری از معادن خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از افزایش 87 درصدی بهره برداری از معادن استان خبر داد.

داوود شهرکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان ذخایر کشف شده معادن استان از دو هزار و 42 میلیون تن در ابتدای دولت یازدهم به سه هزار و 700 میلیون تن در ابتدای سال جاری افزایش یافته که این رقم افزایش 81 درصدی را نشان می دهد.
وی همچنین به رشد 87 درصدی بهره برداری از معادن استان اشاره کرد و گفت: این رقم نیز طی این مدت از 323 مورد به 604 مورد افزایش یافته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، استخراج واقعی معادن استان را 13 میلیون تن اعلام کرد و افزود: خراسان جنوبی از این نظر رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص داده است.
رتبه چهارم معادن فعال کشور
شهرکی اضافه کرد: همچنین خراسان جنوبی رتبه چهارم معادن فعال کشور و رتبه چهارم اشتغال معادن کشور را داراست.
وی یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر 46 نوع ماده معدنی در خراسان جنوبی شناسایی شده که زغال سنگ، منیزیت، سنگ های تزیینی، خاک های صنعتی، سنگ آهن، بازالت و مرمریت از جمله مهمترین این مواد معدنی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین از سهم 5.4 درصدی معادن استان از تعداد معادن کشور خبر داد و گفت: در بخش اشتغال نیز خراسان جنوبی 8.5 درصد از اشتغال معادن کشور را به خود اختصاص داده است.
شهرکی ویژگی های زمین شناسی و متالوژنی مناسب استان و وجود ذخایر معدنی فلزی و غیرفلزی را از جمله ظرفیت های مهم استان دانست و افزود: وجود این ذخایر در کنار موقعیت جغرافیایی استراتژیک استان در محور شرق و مرز مشترک با افغانستان فرصت مناسب برای توسعه فعالیت های معدنی در استان است که باید از آن استفاده کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield