پیام خراسان

آخرين مطالب

کارخانه چدن خوسف تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود اقتصادي

کارخانه چدن خوسف تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش می‌کنیم با حل مشکلات کارخانه چدن خوسف حداقل تا پایان امسال شاهد راه اندازی این واحد صنعتی در استان باشیم.

محمدصادق معتمدیان  در حاشیه بازدید از کارخانه چدن خوسف در جمع خبرنگاران افزود: راه‌اندازی این کارخانه بدون شک در افزایش اشتغال استان تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه در کارخانه چدن خوسف سرمایه گذار چینی چند سال است که کار می‌کند و فاز نخست چدن حدود 98 تا 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: در بحث زیرساخت از جمله آب و گاز مشکلاتی دارد که تلاش می‌کنیم در این سفر به جمع بندی رسیده و مشکل را حل کنیم.
معتمدیان بیان کرد: امروز در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی که با حضور تعدادی از مسئولان ارشد برگزار شد، سند توسعه سازگاری با کم آبی استان مصوب شد.
وی عنوان کرد: اولین استانی هستیم که با تلاش‌ها و زحمات دستگاه‌های مرتبط با حوزه وزارت نیرو، این سند را تدوین می‌کنیم و در مرحله نخست در کارگروه کارشناسی و تخصصی مربوطه در وزارت نیرو مورد بررسی قرار گرفت.‌
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: خراسان جنوبی به عنوان استان پایلوت برای اجرای برنامه‌های سازگاری با کم آبی تعیین شد.
معتمدیان با بیان اینکه در تغییر الگوی کشت وزارت جهاد کشاورزی موظف شد که الگوی مربوطه را در اسرع وقت تهیه و ابلاغ کند، اضافه کرد: همچنین اجرای سیستم‌های نوین آبیاری و کشت گلخانه‌ای از سیاست‌های وزارت جهاد در استان خواهد بود و نهضت گلخانه‌ای را امسال و سال‌های آتی در استان دنبال خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: هدررفت آب در شبکه‌های انتقال و توزیع آب روستایی و شهری، پنج درصد بالاتر از نرم کشوری در استان است که با اصلاح شبکه‌های فرسوده بخش قابل توجهی از هدررفت آب جلوگیری خواهد شد.
معتمدیان بیان کرد: طرح‌ سازگاری با کم آبی در وزارتخانه‌های مختلف در دستور کار قرار خواهد گرفت و در مجموع برنامه استان در افق 1425 مشخص خواهد شد و فرایند تولید آب مورد نیاز استان به عنوان دومین طرح را ادامه تصویب سند خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه بحث شیرین سازی آب دریای عمان و انتقال به استان هم در وزارت نیرو مشخص شده است، اضافه کرد: امید است سهمیه تخصیصی آب استان در روزهای آتی در شورای عالی آب ابلاغ شود و از این محل حداقل 60 میلیون و حداکثر 110 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز استان تامین خواهد شد که از این مقدار حداقل 20 میلیون مترمکعب در راستای تامین آب شرب استان خواهد بود.
معتمدیان ادامه داد: در چشم اندار 1425 مدیریت منابع موجود آبی و کسری آب در افق بلندمدت تعیین تکلیف می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی روز شنبه در سفری 2 روزه وارد خوسف شد و ضمن بازدید از چند مجتمع کشاورزی و واحد تولیدی در این شهرستان با مردم روستاهای مختلف نیز دیدار کرد.
وی از دی ماه سال گذشته تا امروز به 11 شهرستان استان سفر کرده که این سفرها مصوباتی داشته و دبیرخانه پیگیری آنها در معاونت عمرانی استانداری مستقر است.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و مرکز شهرستان خوسف در 36 کیلومتری بیرجند است.
7557* 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield