پیام خراسان

آخرين مطالب

نماینده مردم نهبندان و سربیشه:

پروژه‌های حوزه آب‌رسانی تقویت پولی و اعتباری شود اقتصادي

پروژه‌های حوزه آب‌رسانی تقویت پولی و اعتباری شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس گفت: راه حل جدی و عملیاتی برای حل مشکل آب روستاهای خراسان‌جنوبی این است که پروژه‌های در دست اقدام این بخش تقویت پولی و اعتباری شود.

نظر افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: راه حل جدی و عملیاتی برای حل مشکل آب روستاهای خراسان‌جنوبی این است که پروژه‌های در دست اقدام این بخش تقویت پولی و اعتباری شود.
نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اجرایی شدن برخی دیگر پروژه‌ها ضروری به نظر می‌رسد، بیان کرد: نزدیک به 25 روستا در محدوده سربیشه، دشت خوشاب و لانو در نوبت آب‌رسانی هستند که اعتباری در حدود 20 میلیارد تومان نیاز دارد.
افضلی با اشاره به اینکه در بحث آب‌رسانی مشکل اصلی موضوعات پولی و اعتباری است، ادامه داد: نزدیک 20 پروژه ناتمام و احداثی در حوزه آب‌رسانی در نهبندان و سربیشه وجود دارد. ‌
وی افزود: در سال 96 برای بحث مشکل آب‌رسانی نهبندان و سربیشه 90 میلیارد تومان نیاز بوده که با توجه به شرایط اقتصادی در حال حاضر به 150 میلیارد تومان اعتبار برای رفع این مشکل نیاز داریم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: باید همانطور که در زمینه اتصال به شبکه گاز و همچنین تأمین برق مناطق روستایی به خوبی پیش رفتیم در زمینه تأمین آب به عنوان یک نیاز حیاتی و اصلی نیز باید سرعت بیشتری به کارها بدهیم.
افضلی با بیان اینکه انتقال آب از دریای عمان شدنی است، اظهار کرد: این پروژه حرکت بسیار خوبی است که باید از سال‌های قبل شروع می شد.
وی با تبیین اینکه نبود آب لوله‌کشی در برخی روستاها و مناطق تمام زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده، بیان کرد: نزدیک 500 روستای خراسان‌جنوبی چنین وضعیتی دارند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی ادامه داد: حل مشکل آب در خراسان‌جنوبی نزدیک 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با تأمین این اعتبار می‌توان مشکل آب را حل کرد.
افضلی افزود: نبود زیر ساخت‌ها به ویژه در حوزه آب زمینه کاهش جمعیت به واسطه مهاجرت را فراهم می‌کند و از این رو جمعیت نهبندان از 57 هزار نفر به 51 هزار نفر رسید که در این زمینه باید تدبیری اندیشیده شود.
با اشاره به تأثیرگذار بودن سفر مقامات کشوری به خراسان‌جنوبی در حل مسائل و مشکلات، ادامه داد: به دنبال حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نیرو و سایر مقامات کشوری پیگیری مطالبات از سوی نمایندگان وجود دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield