پیام خراسان

آخرين مطالب

محسنی اژه‌ای: تا رسیدن به نقطه مطلوب قضایی فاصله داریم سياسي

محسنی اژه‌ای: تا رسیدن به نقطه مطلوب قضایی فاصله داریم
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - معاون اول قوه قضائیه گفت: باید نظام قضایی در تراز قضای اسلامی داشته باشیم و همه در 40 سال گذشته تلاش کردند اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: از خداوند می‌خواهیم در جهت خواست همه انبیا که تحقق و گسترش عدالت است به ما توفیق دهد تا در خدمت بی منت و خالصانه به مردم موفق باشیم.
وی اظهار داشت: روز عید غدیر بزرگ‌ترین روز برای همه بشریت و نه تنها فقط برای شیعه و مسلمانان است و این روز را به همه تبریک می‌گوییم.
وی گفت: از خداوند می‌خواهیم که عاقبت همه ما را ختم به خیر کند و ما را از شیعیان راستین امیرالمومنین (ع) قرار دهد، به برکت انفاس قدسیه حضرت امام خمینی (ره) در 40 سال پیش تا حدودی دین اسلام احیا شد و آنچه منویات همه انبیا بود تا حدودی تحقق پیدا کرد.
معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: مدیرکل سابق دادگستری خراسان جنوبی سال های زیادی در این استان خدمت کرد و به دلیل بعضی مشکلات شخصی، خانوادگی و مریضی که دارند و در این روز دعا می‌کنیم همه بیماران به ویژه بیمار ایشان را خداوند شفای عاجل عنایت کند، اصرار بر بازنشستگی داشتند.
محسنی اژه‌ای گفت: آقای رئیسی و بنده تلاش کردیم که ایشان بماند یا به مشهد بیاید و در کارهای غیرمدیریتی فعالیت کند و هنوز بر این باور هستیم اما اصرار ایشان بر بازنشستگی است تا مدتی به مسائل خانوادگی خود برسند و خانواده هم بر گردن ایشان حقی دارند و وقتی جابه جا شوند فردی مناسب این استان را باید انتخاب می کردیم.
وی افزود: مردم خراسان جنوبی مردمی خوب و آرام هستند و تلاش کردیم فردی که بتواند وظیفه سنگینی که بر دوش قوه قضائیه است را حمل کند برای این استان انتخاب کنیم که ایشان حجت‌الاسلام حمیدی که یک روحانی دلسوز بوده و آشنا به امور قضایی است و 21 سال در سیستان و بلوچستان خدمت کرده را انتخاب کردند که از خداوند توفیق روزافزون برای ایشان آرزومندم.
رئیس کل سابق دادگستری خراسان جنوبی هم گفت: سه دهه در این استان خدمت کردم و در انجام وظایف سازمانی خود ممکن است قصوری از بنده سرزده باشد که از همه این کوتاهی‌ها حلالیت می‌طلبم.
علیرضا صیفی افزود: برای رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی هم آرزوی توفیق دارم.
معاون اول قوه قضاییه عصر یکشنبه برای دیدار با مسئولان استان و معرفی رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی وارد بیرجند شد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، دیدار با چهره‌های شاخص استانی و سخنرانی درخصوص گام دوم انقلاب اسلامی و موضوعات مرتبط با قوه قضاییه از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر محسنی اژه‌ای به خراسان جنوبی است.
امروز با حضور معاون اول قوه قضائیه و مسئولان استانی از خدمات «علیرضا صیفی» قدردانی و حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» به عنوان رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی معرفی می‌شود.
7559 * 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield