پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار خراسان جنوبی:

کشفیات مواد مخدر در خراسان جنوبی 30 درصد افزایش یافت اجتماعي

کشفیات مواد مخدر در خراسان جنوبی 30 درصد افزایش یافت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند-استاندار خراسان جنوبی از افزایش 30 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدصادق معتمدیان پیش از ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی که در محل دادگستری استان برگزار شد، بیان کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور و با میانگین پنج نفر در هر کیلومتر مربع، کم تراکم ترین استان است.
وی با اشاره به مرز مشترک استان با افغانستان، بیان کرد: علی رغم اینکه مقابل استان جریان های تکفیری را داریم، مرزهای خراسان جنوبی امن ترین مرزهای جمهوری اسلامی محسوب می شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امنیت استان نشان دهنده قدرت نیروهای امنیتی است، ادامه داد: اگر شاهد امنیت خراسان جنوبی هستیم مرهون تلاش های دستگاه قضایی و مرزداران است.
معتمدیان با بیان اینکه سال گذشته 40 تن انواع مواد مخدر و از ابتدای سال جاری 18 تن مواد مخدر کشف شده است، افزود: کشفیات سال جاری نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.
وی بیان کرد: به دلیل اشرافی که بر مرزهای استان داریم کمتر از سه درصد از کشفیات مواد مخدر از مرزها وارد استان شده و عمده کشفیات از استان های جنوب شرق است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه علی رغم وجود حجم بالایی از پرونده ها که در دستگاه قضایی وجود دارد، سرعت و دقت در رسیدگی ها بالا است، افزود: سال گذشته پنج هزار پرونده در رابطه با مواد مخدر تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد که سرعت و دقت در رسیدگی به این پرونده ها حرف اول را می زند.
معتمدیان با بیان اینکه خراسان جنوبی کمترین قاچاق کالا را دارد، گفت: برای رسیدگی زودتر و بهتر به پرونده ها در سال 96 شعبه ویژه تجدید نظر در استان راه اندازی شد.
وی با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی شد، افزود: خشکسالی های چند ساله و بسته شدن بازارچه ها نیمی از جمعیت روستایی را که مناطق مرزی ساکن بوده اند را به مهاجرت واداشته است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای جلوگیری از مهاجرت ها نگاه ویژه ای به معیشت و توجه به زیرساخت های مناطق مرزی شده است، اظهار کرد: در قالب انعقاد تفاهم نامه ای با بنیاد برکت طی دو سال بیش از 12 هزار شغل در روستاها و مناطق مرزی صورت می گیرد.
معتمدیان با بیان اینکه در چند ماه گذشته 30 میلیون لیتر صادرات سوخت داشته ایم، افزود: ماهیانه 814 هزار تومان یارانه سوخت به مرزنشینان پرداخت می کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروژه های نیمه تمام استان اظهار کرد: امید است فاز اول فولاد قاین تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
وی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در دادگستری استان بیان کرد: با کمک دادگستری خراسان جنوبی یکی از پرونده های مهم اقتصادی استان روی ریل پیگیری مجدد افتاد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield