پیام خراسان

آخرين مطالب

مرزهای خراسان جنوبی از امن‌ترین مرزهای کشور است سياسي

مرزهای خراسان جنوبی از امن‌ترین مرزهای کشور است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار خراسان جنوبی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت:
استان خراسان جنوبی از نظر مساحت سومین استان کشور است که 150 هزار کیلومتر مربع و 9 درصد از مساحت کشور را دارد، که با دارا بودن 768 هزار نفر جمعیت این استان بیست و هشتمین استان کشور بوده و جزو کم تراکم‌ترین استان‌های کشور محسوب می گردد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، محمدصادق معتمدیان اظهار کرد:این استان دارای 331 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است و با وجود اینکه مناطق مقابل با استان مناطق ناامنی است، اما مرزهای خراسان جنوبی از امن‌ترین مرزهای کشور محسوب می‌شوند که مرهون همکاری تمام نیروهای نظامی و امنیتی است.
وی حمایت‌های قاطعانه دستگاه قضایی را نیز در تامین امنیت مهم دانست و افزود: در برابر تهدیداتی که در مرز وجود دارد اما آمادگی خوبی در مرزهای ما وجود دارد که سبب به وجود آمدن شرایط مطلوبی در استان شده و یکی از زمینه‌های مناسب برای توسعه استان است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه شاهد کمترین شرارت در این استان هستیم ادامه داد: مقابله جدی با قاچاق موادمخدر در دستور کار جدی این استان است که در این راستا سال گذشته 40 تن انواع موادمخدر در استان کشف و ضبط شده است.
معتمدیان از جمله نقاط قوت استان را همدلی و هم افزایی بین نیروهای مسلح، امنیتی و نظامی دانست و گفت: این استان در تامین امنیت مثال زدنی است که در این راستا مردم و مرزنشینان استان نیز نقش عمده‌ای دارند.
معتمدیان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال نیز 18 تن انواع موادمخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.
وی با تاکید بر اینکه کمتر از سه درصد مواد کشف شده موادی است که از مرزهای مشترک استان با افغانستان وارد می‌‌شود بیان کرد: عمده کشفیات از مناطق جنوب و جنوب غرب و به صورت عبوری و ترانزیتی می‌آید و نگرانی در این زمینه نداریم چون در راستای کشف موادمخدر اقدامات مطلوبی انجام می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی حجم پرونده‌هایی که توسط ضابطان ثبت می‌شود را بسیار زیاد عنوان و اظهار داشت: سال گذشته 5 هزار پرونده در زمینه موادمخدر در استان تشکیل شده که به سرعت به آن رسیدگی و احکام لازم برای آنها صادر شده است.
معتمدیان از راه‌اندازی شعبه ویژه‌ای برای تجدید نظر به صورت تخصصی در سال 96 خبر داد و گفت: در این راستا شاهد روان سازی سریع‌تر و سهل‌تر به پرونده‌ها در حوزه موادمخدر بودیم
وی ادامه داد: در زمینه قاچاق کالا نیز کمترین قاچاق را در استان داریم که این مهم در راستای استقرار تمام نمایندگی نیروهای مسلح در استان است.
وی از ایجاد تفاهم نامه‌ای با مدیرستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر ایجاد 12 هزار شغل در استان خبر داد و گفت: طی این تفاهم نامه که در زمینه واردات دام به ویژه شتر است قرار شده در دو سال 12 هزار شغل در استان ایجاد و این استان تبدیل به منطقه هاب شتر در کشور شود که تحول خوبی برای بازگشت روستائیان خواهد بود.
معتمدیان همچنین به صادرات 30 میلیون لیتر سوخت در سال گذشته از استان اشاره کرد و گفت: اسفند ماه سال گذشته معادل هفت سال برای مرزنشینان استان درآمد حاصل شد.
وی بیان کرد:ماهانه 714 هزار تومان یارانه سوخت به مرزنشینان پرداخت می‌شود و امید است بتوانیم بخشی از درآمدهای حاصل از فروش سوخت را برای تکمیل زیرساخت‌های روستائی هزینه کنیم.
استاندار خراسان جنوبی از زحمات رئیس کل سابق دادگستری استان تقدیر کرد و افزود: با کمک‌های ایشان یکی از پرونده‌های بسیار مهم اقتصادی روی ریل پیگیری مجدد افتاد.
معتمدیان از افتتاح فاز نخست فولاد قاین تا پایان امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: با افتتاح این فاز برای بیش از هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield