پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس سابق دادگستری خراسان جنوبی:

1607 حکم مجازات جایگزین حبس در خراسان جنوبی صادر شد سياسي

1607 حکم مجازات جایگزین حبس در خراسان جنوبی صادر شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- رئیس سابق دادگستری خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته یک هزار و 607 پرونده منتهی به صدور حکم جایگزین مجازات های حبس در استان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا صیفی ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی که در دادگستری استان برگزار شد با اشاره به اقدامات انجام شده، بیان کرد: یکی از سیاست های قوه قضاییه، رفع اطاله دادرسی است.
وی سرعت رسیدگی را نوعی اجرای عدالت دانست و افزود: در تمام حوزه های قضایی خراسان جنوبی 66 پرنده رسوب شده داریم که در راستای کاهش آن ها تلاش می شود.
صیفی کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها را از دیگر اولویت ها عنوان کرد و افزود: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسراها 30 روز، دادگاه کیفری یک 23 روز، دادگاه انقلاب 13 روز است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر چهار یک هزار و 179 پرونده در دادسراهای استان، 449 در دادگاه های تجدید نظر و 34 پرونده در دادگاه کیفری یک در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه یک هزار و 607 پرونده منتهی به صدور حکم جایگزین مجازات های حبس صادر شده است، افزود: همچنین بالغ بر 35 درصد پرونده ها در شوراهای حل اختلاف منجر به صلح شده است.
رئیس سابق دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه ابلاغ الکترونیکی به عنوان نخستین استان در خراسان جنوبی اجرایی شد، گفت: در حال حاضر بالغ بر 90 درصد اوراق قضایی الکترونیکی ابلاغ می شود.‌
وی بیان کرد: خراسان جنوبی در طرح های فن آوری و اطلاعات پایلوت است چراکه تمام طرح ها در استان به صورت آزمایشی اجرایی و بعد از رفع نقص های احتمالی در کشور اجرایی می شود.
صیفی، کاهش جمعیت کیفری محکومین مالی به ویژه مهریه را یکی از سیاست های پیش رو دانست و افزود: در حال حاضر 37 نفر بازداشتی محکومین مالی مهریه در خراسان جنوبی داریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield