پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی بجنورد:

نظارت بر بازار گچ بجنورد ضعیف است سياسي

نظارت بر بازار گچ بجنورد ضعیف است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- ایرنا- رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی بجنورد گفت: نظارت خوبی بر بازار گچ این شهرستان وجود ندارد و این محصول با کیفیت بسیار پایین عرضه می شود.

مهدی کمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی گچ های تولیدی خراسان رضوی که در بازار بجنورد عرضه می شود، کیفیت بسیار پایین دارند و این وضعیت گلایه و انتقاد مشتریان را در پی داشته است.
وی گفت: مشتریان پس از استفاده یک پاکت گچ، باقی محصول خریداری شده را باز پس می آورند و خواستار بازگرداندن وجه خود هستند.
کمالی اظهار داشت: علاوه بر پایین بودن کیفیت، وزن پاکت گچ کاهش یافته و کمتر از وزن درج شده بر روی بسته ها است.
وی، کیفیت پایین بسته بندی و پاره شدن پاکت های گچ را از دیگر مشکلات این محصول عنوان کرد و گفت: از اداره کل استاندارد استان انتظار می رود بر بازار گچ نظارت داشته باشد و مشکل کم بودن وزن و کاهش کیفیت این محصول را پیگیری کند.
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی بجنورد درباره کیفیت سیمان در بازار اظهار داشت: سیمان موجود در بازار بجنورد، تولید استان است که خوشبختانه کیفیت محصولات تغییری نداشته و مرغوبیت آن حفظ شده است.
وی، نوسان قیمت را از مشکلات اصلی مصالح فروشان عنوان کرد و افزود: نوسان قیمت و روند رو به افزایش مصالح ساختمانی یکی از مشکلات اصلی اعضای این اتحادیه است.
کمالی با بیان اینکه گچ، امسال سه بار گران شده است گفت: گرانی کرایه های حمل و نقل هم، سبب افزایش هزینه ها شده است.
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی بجنورد اظهار داشت: مصالح فروشان به علت نبود نقدینگی و نیز افزایش و نوسان قیمت ها، حاضر به فروش نسیه نیستند و البته اگر کسبه یک محموله بار را نسیه بفروشد دیگر نمی توانند برای خرید جنس جدید نقدینگی فراهم کنند.
مدیرکل استاندارد خراسان شمالی هم در باره نظارت بر بازار مصالح ساختمانی گفت: کنترل ها و نظارت های لازم در سطح بازار انجام می شود و این اداره کل تاکنون مشکلی در زمینه پایین بودن کیفیت گچ مشاهده نکرده است.
فهیمه مهمان نواز اظهار داشت: از اتحادیه ها، بازاریان و مردم انتظار می رود هر گونه مشکل و شکایت را به اداره کل استاندارد منتقل کنند تا پیگیری های لازم انجام شود.
وی افزود: یکی از موارد مهم در کنترل کیفیت ها، مصالح ساختمانی است و تلاش داریم تا محصول نامرغوب در بازار عرضه نشود.
اتحادیه مصالح فروشان بجنورد 130 عضو دارد.
اکنون 230 عضو در رسته های ابزار یراق، مصالح ساختمانی، یونولیت، ایرانیت، چسب و ایزوگام در بجنورد فعالیت دارند.
7185/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield