پیام خراسان

آخرين مطالب

750 میلیارد ریال برای مدیریت آب های سطحی مشهد اختصاص یافت سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- با موافقت اعضای شورای اسلامی مشهد 750 میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ های آب‌ های سطحی، رفع آبگرفتگی و تکمیل و احداث کانال‌ ها در این شهر اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، لایحه تخصیص اعتبار برای مدیریت آب های سطحی روز دوشنبه در نشست علنی شورای شهر مشهد بررسی و تصویب شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این زمینه گفت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده شد برای مدیریت و ساماندهی آب‌ های سطحی، نسبت به تامین اعتبار اجرای پروژه‌ های آب‌ های سطحی و رفع آبگرفتگی و تکمیل و احداث کانال‌ ها تا مبلغ هفتصد و پنجاه میلیارد ریال به صورت 50 درصد نقد و 50 درصد غیر نقد اقدام و تاثیرات آن را در لایحه اصلاح بودجه سال 1398 شهرداری منعکس نماید.
بتول گندمی افزود: تامین اعتبار این مبلغ از طریق افزایش منابع آلبوم عمومی بودجه سال 98 یا جابه جایی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ ای در حوزه‌ های فنی و عمران و خدمات و محیط‌ زیست شهری خواهد بود.
وی اظهار داشت: همچنین شهرداری مشهد مکلف است به‌ منظور دسترسی شهروندان به تمام مراحل و فرآیندهای تصمیم‌ سازی و تعیین اولویت‌ ها، مراتب را در سامانه فاش بارگذاری کند.
وی گفت: طبق این مصوبه شهرداری مشهد مکلف است، مستند به تبصره 2 ماده 5 آیین‌ نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، نسبت به پیگیری سهم 70 درصدی دولت در تأمین اعتبار برای کانال‌ های جمع‌ آوری آب‌ های سطحی مرتبط با این مصوبه که در محدوده و محلات هدف بازآفرینی قرار می‌ گیرند، اقدام کند.
گندمی افزود: شهرداری مشهد باید گزارش اقدامات مربوط به این مصوبه را هر سه ماه یک بار به شورای اسلامی شهر ارائه کند.
مشارکت در تحقق شهر بدون بی سواد
تصویب لایحه مشارکت شهرداری مشهد در تحقق شهر بدون بی‌ سواد از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی این شهر بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی مشهد اظهار داشت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌ شود، با استناد به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب اول خرداد سال 75 با آخرین اصلاحات، تأکیدات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ریشه‌ کنی بیسوادی و در راستای تحقق شعار "مشهد، شهر بدون بی‌ سواد" نسبت به مبادله موافقتنامه با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و در نظر گرفتن مشوق‌ های لازم برای سوادآموزان و مربیان و همچنین اجرای همایش، پویش، رویداد و جشنواره‌ های مرتبط اقدام کند.
گندمی گفت: حداکثر اعتبار در نظر گرفته‌ شده برای اجرای این مصوبه در سال جاری مبلغ سی میلیارد ریال است که از محل صرفه‌ جویی‌ در اعتبارات جاری شهرداری مشهد تامین خواهد شد.
وی افزود: شهرداری می تواند به‌ منظور تامین منابع مالی این مصوبه، از کمک‌ های مالی خیرین، سازمان‌ ها و نهادهای عمومی، تشکل‌ های مردم نهاد، مشارکت‌ های مردمی و سایر منابع و ظرفیت‌ های موجود در این زمینه استفاده کند.
وی اظهار داشت: مبادله موافقتنامه مربوط، منوط به تایید کمیسیون مشترک فرهنگی اجتماعی زیارت گردشگری و رسانه و برنامه بودجه فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر خواهد بود.
نامگذاری اولین تقاطع چهارسطحی مشهد به نام آزادگان
نامگذاری تقاطع چهارسطحی مشهد، 2 بوستان و یک میدان از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شهر مشهد بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طبق این مصوبه تقاطع غیر همسطح واقع در میدان اول بلوار نمایشگاه بین المللی که عملیات اجرایی آن در هفته جاری آغاز شده است به نام آزادگان نام گذاری شد.
احسان اصولی افزود: همچنین طبق مصوبات امروز، بوستان معروف به "هرمی باف" واقع در منطقه پنج شهرداری مشهد به نام گل‌ آرا و یک بوستان واقع در منطقه هفت شهرداری به نام باران نام گذاری شد.
وی اظهار داشت: نامگذاری میدان دوم در بلوار بهارستان واقع در منطقه 2 شهرداری مشهد نیز با توجه به درخواست سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری برای بررسی بیشتر به کمیته نامگذاری ارجاع شد.
تصویب لایحه آیین نامه حمایت از ورزش قهرمانی از دیگر مصوبات امروز بود و به منظور حمایت، مشارکت و تجلیل از تیم ها و مجموعه ها و قهرمانان ورزشی، آیین‌ نامه حمایت از ورزش قهرمانی، ممهور به مهر شورای اسلامی شهر، تصویب شد.
7505/ 6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield