پیام خراسان

آخرين مطالب

در شورای شهر مشهد؛

قرارداد احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه طرق تصویب شد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - لایحه قرارداد احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلاب جاری طرق تصویب شد.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، در شصت‌ونهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالارشهر برگزار شد، لایحه قرارداد احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلاب جاری طرق به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه «موضوع قرارداد احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلاب جاری طرق، پیرو تبصره 3 مصوبه شماره 1473/97/5/ش مورخ 04/02/1397 شورای اسلامی شهر مشهد و نیز بند 7 ماده 7 قرارداد و تبصره مربوط آن به شماره 79169/21 مورخ 31/04/1397 مبنی بر تعهد شهرداری و شرکت تجارت بین‌المللی ثابت کیش نسبت به تنظیم قرارداد احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلاب جاری طرق در قالب قرارداد B.O.T در جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها و کمیسیون حقوقی و با حضور نمایندگان شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و قرارداد و توافقنامه نهایی مبانی اقتصادی پیوست با لحاظ تبصره ذیل مورد تصویب کمیسیون‌های مشترک فوق قرار گرفت.
قرارداد نهایی باید مورد تایید کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد قرار گیرد.»
همچنین در این جلسه لایحه قرارداد مشارکتی، احداث، اجاره، بهره‌برداری و انتقال B.O.L.T جایگاه‌های فروش بنزین در مقیاس کوچک(تک‌‎سکو) تصویب شد.
بر اساس این مصوبه «به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، با توجه به فراخوان برگزار شده، نسبت به انعقاد قرارداد احداث، بهره‌برداری، اجاره و انتقال (B.O.L.T) 10 جایگاه‌ بنزین در مقیاس کوچک (تک‌سکو) با شرکت زال پارس به شماره ثبتی 35278 و با رعایت تبصره‌های زیر اقدام نماید:
تبصره1- قرارداد سرمایه‌گذاری مزبور، به ارزش 100.000.000.000 (یکصد میلیارد) ریال، به مدت 10 سال و شامل انجام کلیه عملیات مربوط به طراحی، ساخت، تجهیز، بهره‌برداری و انتقال به شهرداری پس از تعمیرات اساسی (اورهال) و با قابلیت بهره‌برداری از مجموعه جایگاه‌های بنزین تک‌سکو مطابق اسناد فنی، توسط سرمایه‌گذار است.
تبصره2- سرمایه‌گذار باید مطابق مفاد قرارداد اجاره پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر، 52.5 درصد از درآمد ناخالص فروش (شامل کلیه درآمدهای حاصل از کارمزد فروش، حق تبخیر، طرح کهاب، طرح دیسپچینگ، حق برند) خود را به عنوان اجاره، به شهرداری مشهد مقدس پرداخت نماید. عدم اعلام نظر کمیته حداکثر ظرف مدت یک ماه از ارائه درخواست به منزله تایید خواهد بود.
تبصره3- مکان‌های پیش‌بینی شده برای احداث جایگاه‌های فروش بنزین در مقیاس کوچک (تک‌سکو) (به جز موقعیت جایگاه‌های CNG موجود) باید علاوه بر رعایت کلیه ضوابط و استانداردهای مربوط، به تایید کمیته مکان‌یابی مبلمان شهری و گرافیک محیطی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد برسد.
تبصره4- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، پس از اخذ تاییدیه متن قرارداد سرمایه‌گذاری و اجاره توسط کمیسیون حقوقی، قراردادها و جداول مزبور را ممهور به مهر شورای اسلامی شهر نماید.»
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield