پیام خراسان

آخرين مطالب

بیش از 800 مددجو در زندان‌های خراسان جنوبی شغل مولد دارند سياسي

بیش از 800 مددجو در زندان‌های خراسان جنوبی شغل مولد دارند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بیش از 800 مددجو در زندان‌های این استان دارای شغل مولد هستند و به آنان دستمزد پرداخت می‌شود.

ابراهیم زنگنه روز چهارشنبه در اولین نشست ستاد اجرایی آموزش و توسعه اشتغال مددجویان خراسان جنوبی که به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند برگزار شد افزود: فقط سال گذشته یک میلیارد و 600 میلیون تومان به این افراد حقوق پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: 50 درصد از حقوق مددجویان به حساب خودشان و بقیه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که برنامه ریزی بنیاد تعاون برای امسال یک میلیارد و 900 میلیون تومان است.
مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی گفت: سه هزار و 620 مددجو خدمات فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند که امیدواریم با حمایت تولیدکنندگان و کارآفرینان پس از آزادی اشتغال پیدا کنند.
وی اظهار داشت: تولیدکنندگانی که آماده همکاری در به کارگیری زندانیان هستند آمادگی داریم خدمات بیمه‌ای زندانیان را خودمان برعهده بگیریم.
زنگنه افزود: اشتغال زندانیان کاهش جمعیت کیفری را به دنبال خواهد داشت که این مهم جز با خرد جمعی امکان پذیر نیست.
وی گفت: بنیاد تعاون زندانیان در ارتباط با اشتغال‌زایی مددجویان اقدامات زیادی در بخش کشاورزی و آموزش با همکاری فنی و حرفه ای انجام داده که تاثیر مثبتی بر توانمندسازی زندانیان گذاشته است.
وی اظهار داشت: با راه‎اندازی مزرعه پرورش شترمرغ، گلخانه، پرورش شتر و دام بخش مهمی از مددجویان متقاضی ضمن آموزش و مهارت آموزی، اشتغال یافتند که امروز در بخش شترمرغ با فروش خدمات، مشاوره رایگان هم صورت می‌گیرد.
50 هزار زندانی در زندان‌های کشور شاغل و از این تعداد 35 هزار نفر دارای اشتغال مولد هستند.
3215*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield