پیام خراسان

آخرين مطالب

تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد سياسي

تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی گفت: اگر قرار است واحدهای تولیدی را درمان کنیم باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تا تورم مالی کم شود و واحدها به رونق برسند.

محسن احتشام روز دوشنبه در نشست جمع‌بندی بازدید از واحدهای تولیدی صنایع شیمیایی شهرک صنعتی بیرجند افزود: در سال رونق تولید که مقام معظم رهبری نیز بر تولید محوری تاکید دارند بایستی به معنای واقعی بخش خصوصی را حمایت کرده، موانع را از پیش روی آنان برداشته و فضا را برای سرمایه گذاران تسهیل کرد.
وی با بیان اینکه دنبال تسهیل فضای کسب و کار هستیم اظهار داشت: استدعا داریم مختص هر کدام از واحدهای بزرگ جلسات تخصصی برگزار شود و نسخه ای نوشته و آن را درمان کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی افزود: اگر توسعه ای در استان ها شکل می گیرد حاصل نظام های مدیریتی است که در این زمینه استاندار نظام مدیریت استان را به نظام مدیریتی و جهادی تبدیل کرده است.
وی ادامه داد: به عنوان نماینده بخش خصوصی از سبک مدیریتی که استاندار در استان نهادینه می‌کند بی نهایت قدردانی می‌کنیم بدون شک این روند تحولی در بنیه اقتصادی استان ایجاد خواهد کرد.
وی گفت: همچنین از اینکه استاندار در سال رونق تولید با پشتکار و به معنای واقعی در کنار تولیدکنندگان و بخش خصوصی قرار گرفته است قدردانی می‌کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: توقع داریم این جلسات صرف برگزاری بازدید و جلسه نباشد بلکه مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران استان رفع و درمان شود.
وی عنوان کرد: اگر واحد تولیدی به خلق پول نرسد نمی‌تواند قسط پرداخت کند زیرا تولید یک زنجیره است و حلقه‌های مرتبط به هم دارد لذا همه باید دست در دست هم دهند تا تولید به پول برسد تا سرمایه گذار بتواند اقساط خود را نیز از این طریق پرداخت کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: سیستم بانکی استان با تمام وجود علیرغم تمامی محدودیت ها اما در کنار و همراه واحدهای تولیدی بوده است.
داود شهرکی افزود: دستگاه های خدمات رسان نیز در شرایطی که میزان مطالباتشان از واحدهای تولیدی بالاست اما سعی کرده اند با فعالان اقتصادی همکاری کنند.
وی بیان کرد: به دلیل چالش‌هایی که در چند سال اخیر به ویژه پارسال بخاطر نوسانات ارزی و مواد اولیه پیش آمد مجموعه صنعت استان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی عنوان کرد: یکی از برنامه های ما این است که به شکل تخصصی جلساتی برای رفع موانع تولید با حضور استاندار و مسئولان ذیربط برگزار کنیم تا از این طریق بخشی از مشکلات این واحدها را بتوان با تعامل و همکاری رفع کرد.
7557 * 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield