پیام خراسان

آخرين مطالب

استاندار در برنامه زنده تلویزیونی:

خراسان جنوبی سرزمین ناشناخته‌ها است سياسي

خراسان جنوبی سرزمین ناشناخته‌ها است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان سرزمین ناشناخته‌هاست و علت اصلی عنوان پاکیزه‌ترین شهر کشور به مرکز استان برگرفته از فرهنگ بالای مردم بیرجند و خراسان جنوبی است.

محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک افزود: خراسان جنوبی کم تراکم‌ترین استان کشور از لحاظ جمعیت به نسبت پهناوری است؛ به عنوان مثال طبس به عنوان بزرگترین شهرستان خاورمیانه 1،2 درصد تراکم جمعیتی دارد بنابراین روند خدمت‌رسانی و توسعه زیرساخت‌ها زمان بر و هزینه‌بر است.
وی گفت: خشکسالی های 20 ساله، افزایش دما و کاهش بارندگی مشکلات متعددی را در تامین آب به ویژه برای روستاها به وجود آورده اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم علیرغم همه محدودیت‌های مالی 37 مجتمع آبرسانی پیش‌بینی شده که 65 درصد پیشرفت داشته است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تذکر جدی ما به آب و فاضلاب روستایی، موجب هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌ها شد و اکنون با افتخار اعلام می کنیم که طی این مدت کوتاه، آب‌رسانی به روستاها نسبت به قبل 2 برابر شده است.
وی یادآور شد: خراسان جنوبی علیرغم هم‌مرز بودن با افغانستان و ناامنی در کشورهای همسایه، جزء امن‌ترین استان‌های کشور است و با تلاش های ارتش، مرزبانی و اشراف اطلاعاتی - امنیتی و تعامل همه دستگاه‌های نظامی و انتظامی، الحمدالله مشکل خاصی در حوزه امنیتی نداریم.
معتمدیان گفت: بیرجند بنابر اعلام چندباره روسای سازمان حفاظت محیط زیست، پاکیزه‌ترین شهر کشور است و زحمات پاکبانان و شهرداری قابل ستایش اما مهمترین علت پاکیزه بودن شهر، فرهنگ بالای مردم بیرجند و خراسان جنوبی است.
وی ادامه داد: امسال با تدبیر مقام معظم رهبری سال رونق تولید اعلام شده و دولت نیز اختیارات خوبی به استان‌ها داده است ما نیز با بازدید و سرکشی از واحدهای تولیدی و پیگیری مشکلات آنان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تلاش می‌کنیم چرخ تولید در استان خراسان جنوبی بهتر بچرخد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه گردشگری دارد گفت: نوروز امسال با ارایه بسته خدمات نوروزی، شاهد حضور سه میلیون گردشگر در استان بودیم و میزان اقامت نسبت به سال گذشته از 6 ساعت به 48 ساعت افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: نزدیکترین و بهترین دسترسی به قلب کویر و بیابان لوت که ثبت جهانی نیز شده، از طریق نهبندان است که بخشی از این ناشناخته بودن به صدا و سیما بر می‌گردد و انتظار داریم ظرفیت‌های استان بیش از پیش معرفی شود.
معتمدیان توجه به فرآوری محصولات استراتژیک خراسان جنوبی را یکی از اولویت ها در توسعه استان برشمرد و گفت: با شناسایی بازار فروش برای واحدهای تولیدی عمده مشکلات آنها مرتفع خواهد شد.
وی ادامه داد: از برکات دیدارهای بدون واسطه با مردم در سفرهای شهرستانی، احصای مشکلات مردم از زبان آنهاست و در انتصاب مدیران استان، جوان‌گرایی، تخصص گرایی و بومی گرایی در کنار استفاده از نیروهای باتجربه لحاظ شده است.
3215*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield