پیام خراسان

آخرين مطالب

یک فعال فرهنگی عنوان کرد:

آتش به اختیار ثمره پیوند بیانیه گام دوم با تشکل‌ها سياسي

آتش به اختیار ثمره پیوند بیانیه گام دوم با تشکل‌ها
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- یک فعال فرهنگی آتش به اختیار را ثمره پیوند بیانیه گام دوم با تشکل‌ها دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، صبح پنجشنبه همایش استانی مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد با عنوان « گام دوم انقلاب در پرتو مشارکت‌های مردمی»، در سالن همایش مجموعه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی، با حضور استاندار خراسان رضوی و مسئولینی از وزارت کشور برگزار شد.
سوسن نیک‌ذات، مدیرعامل مؤسسه بین‌المللی فرهنگ‌سازان کودکان پارس، به عنوان نماینده حوزه کودک اظهار کرد: برای تقویت اقدامات مهم در حوزه فراهم‌کردن حقوق کودکان، چند خواسته از مسئولان داریم که شامل دادن اختیارات قانونی به سمن‌های حوزه کودک است تا بتوانند پیش از دیر شدن، بدون حکم قضایی وارد عمل شوند و جلوی حوادث را بگیرند. همچنین خواستاریم که مسئولان ذی‌ربط ما را در جمع‌آوری اطلاعات لازم در این خصوص یاری کنند.
سپس، محمود اثنی‌عشری مدیرعامل مؤسسه خیریه نیک‌گستر وصال و نماینده حوزه امور خیریه عنوان کرد: عدم شفافیت در بروکراسی موجود، به جای حل مشکلات، مشکل‌آفرینی می‌کند. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، تغییر مدیریت‌های سنتی و استفاده از امکانات جدید ضرورت دارد. امیدواریم در راستای گام دوم انقلاب ، گام‌های مؤثری را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برداریم.
زیبا عامل، مدیر مؤسسه حمایت‌گران توسعه کارآفرین هگمتانه و نماینده امور بانوان مطرح کرد: زن، ستون خانواده و جامعه است که باید از سلامت روحی و روانی بالایی برخوردار باشد. زنان در استان‌های مختلف با هم تفاوت دارند، باید به شرایط اقلیمی آنان توجه کنیم و قانون نمی‌تواند برای تمام اقلیم‌ها یکسان باشد. افسردگی در جامعه ما افزایش یافته و در این صورت، جامعه نمی‌تواند موفق شود. ما عزاداری‌ها را پررنگ‌تر می‌کنیم اما اسلام نگفته است که همیشه باید عزادار باشیم و سیاه بپوشیم.
وی افزود: اگر اقتصاد در جامعه ضعیف باشد، فقر زیاد می‌شود و در این صورت ایمان از جامعه رخت برمی‌بندد.
در ادامه خانم کوره‌پز، مدیر انجمن جوانان نصرت و نماینده حوزه بهداشت و جوانان گفت: علی‌رغم پتانسیل‌های موجود در خراسان رضوی، بیکاری زیادی در جامعه داریم که موجبات فسادهای اجتماعی را فراهم می‌آورد و تشکل‌ها، خیلی بهتر از دولت می‌توانند این‌گونه مشکلات را حل کنند.
همچنین علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی ضمن اعلام آمادگی در خصوص دادن بخشی از اختیارات به سازمان‌های مردم‌نهاد، بیان کرد: در دنیا ثابت شده که مردم بهتر می‌توانند در برخی بخش‌ها مؤثر باشند. هر جا به مردم اعتماد کردیم، جلو رفتیم؛ اما اگر جایی مردم را نامحرم دانستیم و به بهانه حفظ نظام از آن‌ها کارهایمان را مخفی کردیم، ضرر کردیم. ما 150 نفر خانم در استانداری داریم و از آن‌ها خواستیم 7 نفر را از بین خود برای انتخاب برای معاون استانداری معرفی کنند.
در پایان این همایش، تفاهم‌نامه‌هایی میان عباس آرانیان، نماینده خانه تشکل‌های مردم‌نهاد استان خراسان رضوی و مدیران کل استان در کمیته امام خمینی(ره)، میراث فرهنگی، بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی امضا و از سایت خانه تشکل‌های مردم‌نهاد رونمایی شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield