پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون دانشگاه فردوسی مطرح کرد؛

کمبود ظرفیت خوابگاه‌ها/ تمهیداتی برای افزایش کیفیت غدا علمي

کمبود ظرفیت خوابگاه‌ها/ تمهیداتی برای افزایش کیفیت غدا
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی گفت: در بخش سراهای دانشجویی نیازمند افزایش ظرفیت 400 نفره هستیم.
حمیدرضا طاهری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی اظهار کرد: ظرفیت پذیرش سراهای دانشجویی دانشگاه فردوسی در بخش دختران و پسران به ترتیب 3300 نفر و 2400 نفر است. امسال اعتباری در حدود 25.000.000 ریال صرف تعمیرات و بازسازی سراهای دانشجویی شده است. 
وی در خصوص افزایش شهریه سراهای دانشجویی افزود: شهریه سراهای دانشجویی اتاق‌های یک و دو نفره 3.3400.00 ریال واتاق‌های سه و چهار نفره.2.670.000 ریال است. امسال شهریه سراهای دانشجویی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.
معاون فرهنگی اجتماعی ودانشجویی دانشگاه فردوسی تصریح کرد: در بخش سراهای دانشجویی نیازمند افزایش ظرفیت 400 نفره هستیم.
طاهری در زمینه برنامه غذایی دانشجویان و تغییرات آن نسبت به سال قبل عنوان کرد: بازسازی غذاخوری یاس، تجهیز آشپزخانه مرکزی فجر، راه‌اندازی سیستم مکانیزه پخت برنج، مکانیزه نمودن سیستم توزیع و استقرار زنجیره گرم و سرد حمل غذا واقلام غذایی از جمله اقدامات کاری ما خواهد بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی بیان کرد: میزان افزایش هزینه غذای دانشجویی طبق بخش‌نامه صندوق رفاه دانشجویان درمقایسه با قیمت سال قبل به میزان 30 درصد افزایش داشته است. با توجه به تغییر ساختار سیستم طبخ و مکانیزه نمودن فرایند توزیع شاهد کیفیت بالاتردر بخش غذاخوری خواهیم بود.
وی در خصوص برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سال تحصیلی جدید تاکید کرد: نقطه آغازین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در شروع سال تحصیلی، مراسم گسترده استقبال از دانشجویان نوورود است که شامل مجموعه‌ای از اجراهای همایشی، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعیِ دانشجویی و آگاهی‌رسانی‌ در زمینه‌های مرتبط با فضای محیطی دانشگاه، فضای مجازی و همچنین در قالب ویژه نامه‌هایی در نشریات دانشگاهی است.
طاهری ادامه داد: در طول سال تحصیلی در سه محور اصلی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با توان حداکثری پیش برده خواهد شد که شامل فعالیت‌های کانون‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی، فعالیت‌های مراکز فرهنگی داخل دانشگاه به ویژه مجموعه وزین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همچنین برنامه‌های ستادی مدیریت فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه به عنوان متولی اصلی در حوزه امور فرهنگی واجتماعی دانشگاه است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه فردوسی مشهد بیش از20 کانون فرهنگی، مذهبی، هنری و اجتماعی فعال دارد که توسط دانشجویان عزیز داوطلب، برنامه‌های متنوعی را برای علاقمندان اجرا می‌کنند. همچنین قریب به 100 انجمن علمی فعال، 10 تشکل اسلامی، واحد صنفی با مخاطبان دانشجو، کارمندان و اساتید و انبوهی از برنامه‌های فرهنگی واجتماعی را در طول سال تحصیلی برای مخاطبان برگزار می‌نمایند.
وی افزود: علاوه بر این موارد در حوزه فریضه‌های گران‌قدر نماز، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب که به نوعی در پیوند تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند و اهتمام ویژه به آنها وظیفه جامعه و مسئولان است.همچنین دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یک دانشگاه در تراز ملی و بین المللی، فعالیت‌ها و برنامه‌های متعددی را در دست اقدام دارد تا فضای معنوی شاداب و سالمی را برای مخاطبان فراهم سازد.
طاهری در خصوص سیاست و رویکرد اصلی معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی در سال تحصیلی جدید گفت: رویکرد محوری حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، تلفیق علم، ادب، دین و فرهنگ در زمینه پرافتخار تاریخی و تمدنی‌ست که در آن قرار گرفته و شهری که مفتخر به حضور بارگاه منور امام مهربانی‌ها حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در قلب خود است و دیاری که چهره‌های تراز اول ادب و هنر ایران زمین و به ویژه گل سرسبد آن حکیم ابوالقاسم فردوسی را در دامن خود پرورش داده است، مسئولیتی تاریخی را در قبال خود به ما گوشزد می کند که مبتنی بر آن می‌بایست در قلمرو عام و گسترده فرهنگ و هر آنچه بدان مرتبط است،در مسیری افتخارآفرین و تمدن ساز حرکت کنیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی خاطرنشان کرد: آغاز سال تحصیلی جدید مصادف با ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبد االله (ع) و یاران باوفای ایشان است. قیام آن حضرت در راستای امر به خوبی‌ها و نهی تمام عیار بدی‌ها و ناپاکی‌ها بوده است. به پیروی از آن حضرت و پیام نهضت فرهنگی ایشان، رویکرد غالب فرهنگی در دانشگاه فردوسی مشهد متوجه ارتقای هرچه بیشترمنزلت معروف‌ها و زمینه‌سازی برای رواج روز افزون آن‌ها است.
وی ادامه داد: همچنین از دیگر اقدامات ما پیشگیری از گرایش جوانان به سمت مسائل چالش‌آفرین و بحران‌زا از طریق ارائه فرصت‌های فراوان برای دست زدن به اقدامات فرهنگی و فعالیت‌های اجتماعی نشاط آفرین، معنویت افزا و تعهد آفرین است، به نحوی که در پایان دوره‌های تحصیلی، شهروندانی مسئولیت‌پذیر، آگاه و برخوردار از مهارت‌های شایسته برای پیشبرد زندگی فردی واجتماعی، از دانشگاه قدم به قلمروهای دیگردر جامعه بگذارند.
طاهری در خصوص تغییرات در برنامه‌ها و اقدامات حوزه فرهنگی و اجتماعی نسبت به سال قبل تاکید کرد: عمده‌ترین تغییرات که در سال جدید نسبت به سال‌های گذشته در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رقم خواهد خورد، زمینه‌سازی برای مشارکت فعالانه‌تر مجموعه‌های داوطلب دانشجویی، گسترش دامنه مخاطبان برنامه‌ها از طریق میدان دادن به دانشکده‌ها جهت برنامه‌ریزی و اقدام متناسب با علائق و مطلوبیت‌های مخاطبان و همچنین هم‌افزایی حداکثری بین واحدهای ستادی دانشگاه با هدف افزایش اثربخشی برنامه‌ها در حوزه فرهنگی واجتماعی است.
معاون فرهنگی، اجتماعی ودانشجویی دانشگاه فردوسی عنوان کرد: امید آن می رود که با همراهی و همکاری همه فعالان و دغدغه مندان فرهنگی دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد، ماحصل همه تلاش‌ها و اقداماتی که در حوزه حساس و اولویت‌دار فرهنگی، اجتماعی و مذهبی دانشگاه رقم می‌خورد، امروزی امیدبخش‌تر و فردایی بهتر و آبادتر برای ایران اسلامی و همه جوانان برومند و آحاد شهروندان عزیز باشد که به واقع لایق بهترین‌ها هستند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیانیه جمهوری اسلامی ایران در هفتمین اجلاس توسعه پایدار آسیا و اقیانوسیه قرائت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تاکید کرد: الزام دستگاه های اجرایی استان نسبت به ورود و ثبت اطلاعات اشتغال در سامانه رصد

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان خبر داد: بهره مندی 625 فارغ التحصیل دانشگاهی از طرح کارورزی

دستور دادستان گرمه برای رفع مشکلات کنارگذر این شهرستان

طراحی و اجرای یک رویداد جهانی در جزیره کیش

لذت بچه‌دار شدن در پدر و مادرها ترویج یابد/ 48.9 درصدنرخ تمایل به فرزندآوری درزنان خراسان‌شمالی

دمای هوای مشهد تا پایان هفته 34 درجه خواهد بود

سوگ بی آغوش

امام جمعه بیرجند: فرصت دادن به جوانان باعث پیشرفت می‌شود

آمادگی نیروهای مسلح ایران برای دیگر کشورها تهدید نیست

مجلس یازدهم؛ نگاه‌های 4 ساله یا رویکردهای 40 ساله

دستگیری عاملان جنایت رگباری در کلبه جنگلی

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان از اول فروردین 98 محاسبه می شود

جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه کودکان

امکان اسکان محدود دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی

اماکن تاریخی خراسان جنوبی بازگشایی شد

پرندگان مهاجر میهمانان خوان نعمت خراسان رضوی

آب سد شهید پارسا برای اراضی کشاورزی سرایان رهاسازی شد

تالارهای خراسان شمالی همچنان بسته است

وجود 37 قلاده پلنگ در پارک ملی تندوره

ناکامی قاچاقچیان در انتقال 205 کیلوگرم تریاک

بیماران اوتیسمی؛ افرادی که هیچ گاه به حق خود نرسیدند

همه‌گیری کرونا و تحول فناوری لباس‌های هوشمند

نظام قدرتمندتر از گذشته در برابر دشمن ایستاده است

مبارزه با ملخ در خراسان رضوی به هزار و 390 هکتار رسید

فراوری کشاورزی از صنایع اولویت‌دار در خراسان جنوبی است

ثبت روستای کنگ در فهرست آثار ملی کشور

اهداء خون در خراسان جنوبی 22 درصد کاهش یافت

ثبت ملی آبشار رزداب خواف

قطار شهری مشهد با رعایت چه اصولی فعال شد؟

کروناویروس در چه مدت‌زمانی با نور خورشید غیرفعال می‌شود؟

کنترل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با کمک هوش مصنوعی در بلژیک

رانندگان بازنشسته بخوانند

کرونا 1500 واحد صنفی سبزوار را برای همیشه تعطیل کرد

پذیرش بیماران غیر کرونایی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد از سر گرفته می‌شود

ثبت روستای کنگ در در فهرست آثار ملی کشور

خبر خوش مسئولان برای رانندگان/فعالیت دوباره بازنشستگان در جاده

2200 روستایی در طبس از خدمات کاروان های سلامت بهره مند شدند

سهم خراسان رضوی از تسهیلات کرونایی کارفرمایان چه قدر است؟

امتحانات دانشگاه بیرجند چگونه برگزار می‌شود؟

آفت شیرین!

قانون کاداستر چه کمکی به منابع طبیعی می‌کند؟

آینده‌نگری از پیش‌دبستانی تا دانشگاه

موقوفات و درمان بحران‌های جامعه

تخریب منابع طبیعی و زوال تنوع زیستی

برخی فعالیت‌های ورزشی در خراسان رضوی از سر گرفته شد

ضرورت استفاده شهروندان از ماسک در قطار شهری

غلظت آلاینده‌ها در هوای امروز مشهد افزایش یافته است

توضیحات روابط عمومی محیط زیست در خصوص آتش سوزی جنگل‌های گچساران

تجهیزات محیط بانان به روز می شود تجهیزات محیط بانان به روز می شود