پیام خراسان

آخرين مطالب

هادی عامل:

کشتی ایران در مسابقات جهانی عملکرد خوبی داشت/ کشتی حسن یزدانی سالن را پر می‌کند ورزشي

کشتی ایران در مسابقات جهانی عملکرد خوبی داشت/ کشتی حسن یزدانی سالن را پر می‌کند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - گزارشگر و کارشناس کشتی گفت: با وجود مشکلات فدراسیون و تبعیض‌های آشکار علیه ملی‌پوشان، عملکرد تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی قزاقستان قابل قبول بود.

هادی عامل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص عملکرد تیم ملی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی قزاقستان، اظهار کرد: تیم ملی کشتی فرنگی ایران سه مدال برنز گرفت و توانست سه سهمیه حضور در المپیک توکیو را به خود اختصاص دهد. سهمیه گرفتن در مسابقات جهانی قبل از المپیک، از سکو و مدال گرفتن مهم‌تر است. محمد بنا به جوانان اعتماد کرد و آن‌ها هم بسیار خوب عمل کردند.اما نکته مهم کشتی خوب محمدهادی ساروی مقابل جنگ ایلدیم ترک بود.
وی ادامه داد: نمی‌خواهم باخت کشتی‌گیران و ناداوری‌ها را توجیه کنم. به جز عبدولی و قاسمی منجزی بقیه کشتی‌گیران جوان بودند و با کسب سه سهمیه توان، قدرتمند و عملکرد خوب را نشان دادند. تنها چهار کشور روسیه، آلمان، ازبکستان و ایران توانستند سه سهمیه و کشورهای دیگر یک یا دو سهمیه گرفتند. در این دوره ترکیه که عنوان‌دار این رشته است، فقط دو سهمیه گرفت. به عقیده من تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی قزاقستان بسیار خوب کار کرد. اینکه این تیم با چنین کشتی‌گیران جوان و جویای نام توانست جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کند و در جمع چهار تیمی که بیشترین سهمیه را کسب کرده، قرار گرفت؛ بسیار ارزشمند است.
گزارشگر کشتی تلویزیون در خصوص عملکرد آزادکاران کشورمان در این مسابقات بیان کرد: رضا یزدانی یک هفته مانده به مسابقات مصدوم شد و نتوانست در این رقابت‌ها حضور داشته باشد، همچنین پرویز هادی هم به دلیل مصدومیت در این مسابقات نبود. اگر محبی حریف گرجستانی خود را شکست می‌داد، می‌توانستیم سهمیه سوم را هم بگیریم. با یک ترکیب جوان و کم‌تجربه توانستیم دو سهمیه و چهار مدال بگیریم. حسن یزدانی هم که در این مسابقات گل کاشت و همانطور که در رسانه‌ها نوشته شد، تمام مسابقات خود را زیر 8 دقیقه برد و به مدال طلا رسید. بهنام رستم‌پور هم در وزن 61 کیلوگرم با کسب سهمیه المپیک عملکرد درخشانی داشت.
عامل عنوان کرد: رضا عبدی بعد از شکست حریفان خود از بلغارستان، بلاروس و کره شمالی بدنش خالی کرد و نتوانست در نیمه‌نهایی قدرتمند ظاهر شود و با وجود عنوان پنجمی، توانست سهمیه المپیک 2020 توکیو را به خود اختصاص دهد. در وزن 65 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی هجده ساله به دلیل اینکه اولین میدانش بود و تجربه کمی داشت، نتوانست کشتی خوبی بگیرد اما در وزن 70 کیلوگرم، یونس امامی روی سکو رفت و سوم شد.
وی اضافه کرد: در وزن 74 کیلوگرم، رضا افضلی که در مسابقات 2014 هم ملی‌پوش بود، نتوانست در حد و اندازه خود ظاهر شود. در 79 کیلوگرم، بهمن تیموری در اولین رویداد جهانی خود حضور داشت. جو و استرس فضای مسابقات بر او غالب شد و در 5 دقیقه اول تمام انرژی خود را گذاشت، در یک دقیقه آخر بدنش خالی کرد. به نظر من اگر تیموری می‌توانست این بازی را ببرد، قطعا مدال می‌گرفت.
گزارشگر کشتی تلویزیون یادآور شد: در 97 کیلوگرم، علی شعبانی یک هفته قبل مسابقات خبردار شد که به دلیل مصدومیت رضا یزدانی، او به مسابقات جهانی خواهد رفت و از نظر ذهنی و روانی آمادگی نداشت. با این وجود کشتی‌گیر ترک‌تبار را که قهرمان زیر 23 سال جهان است را برد، اما در مسابقه بعدی خوب ظاهر نشد. در 125 کیلوگرم، یدالله محبی کشتی‌گیر آمریکایی را برد، اما در کشتی بعدی در حد و اندازه‌های خود ظاهر نشد. درصورتی‌که اگر بازی را می‌برد، در مرحله بعدی به حریفی از سوریه می‌خورد که قطعا با پیروزی، هم سهمیه می‌گرفت و هم تیم ایران جایگاه دومی را از آن خود می‌کرد.
عامل در خصوص نابه‌سامانی فدراسیون کشتی در چند ماه اخیر و تاثیر آن بر عملکرد تیم ملی ایران در رقابت‌های جهانی تصریح کرد: به هر حال نمی‌توان گفت که تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران عملکرد ضعیفی در این رقابت‌ها داشتند. فدراسیون کشتی حدود 9 ماه رئیس نداشت و بلاتکلیف بود. علی‌رضا دبیر حدود دو ماه است که رئیس فدراسیون کشتی شده که باید 50 میلیارد تومان بدهی را تسویه کند. با وجود این همه نابسامانی، تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران عملکرد خوبی از خود به جای گذاشتند.
وی گفت: سال قبل ایران ششم شد و در مسابقات امسال دو پله صعود کردیم و در رده چهارم ایستادیم. کمیت و کیفیت مدال‌ها و عنوان تیم نسبت به سال گذشته بهتر شد. نباید فراموش کنیم که دنیا در حال توسعه ورزش کشتی است و همه کشورها سعی در بهتر کردن قدرت خود در همه رشته‌های ورزشی دارند. پول همه چیز نیست و سرمایه‌گذاری تمام مشکلات را حل نمی‌کند. قزاقستان با قبول میزبانی مسابقات قبل از المپیک و سرمایه‌گذاری هنگفت، نتوانست عملکردی نظیر ایران داشته باشد و تیم ملی کشورمان با وجود مشکلات فدراسیون، نابه‌سامانی‌ها و تحریم‌ها عملکردی به مراتب بهتر از حریفان خود به نمایش گذاشت.
گزارشگر کشتی تلویزیون با بیان اینکه اگر یزدانی بتواند دیوید تیلر را در المپیک 2020 شکست بدهد، مدال طلا برای او خواهد بود، عنوان کرد: قطعا یزدانی می‌تواند از عنوان قهرمانی خود در المپیک 2020 توکیو دفاع کند. نباید فراموش کنیم که یکی از حریفان او دیوید تیلور آمریکایی است که دو بار به او باخته است و کشتی با او، تاکتیک خاصی را می‌طلبد. حسن یزدانی در هر تیمی که باشد، ارزشمند است و به همه نفرات آن تیم انگیزه می‌دهد. هر سالنی که حسن یزدانی در آن مسابقه داشته باشد، بدون شک هواداران و علاقه‌مندان به کشتی برای دیدن او سالن را پر خواهند کرد.
عامل در خصوص تبعیض و بی‌عدالتی در مسابقات قزاقستان تشریح کرد: در مسابقات قزاقستان اتفاقی رخ داد که بسیار ناراحت شدم. حاجی علی‌اف کشتی‌گیر آذربایجانی پس ازاینکه از حریف خود، رشیداف روس شکست خورد؛ اعتراض کرد اما اعتراض تیم آذربایجان از سوی داوران رد شد. در کنار داور تشک نایستاد و با مربی حریف هم دست نداد، پس از دریافت کارت قرمز و خروج از تشک به سمت میز داوران رفت و به میز لگد زد و فحاشی کرد و با دخالت ماموران امنیتی بود که جو کمی آرام شد.
وی افزود: هر کدام از کارهای خلافی که انجام داد، می‌توانست به دیسکالیفه شدن و اخراج از جدول مسابقات منجر شود، اما این طور نشد. این اتفاق درحالی رخ داد که طلای محمدباقر یخ‌کشی در مسابقات جام ساساری ایتالیا را به دلیل پوشیدن تیشرت در مراسم اهدای مدال از او گرفتند و او حتی نتوانست در جمع چهار نفر برتر رنکینگ قرار بگیرد؛ اما کشتی‌گیر آمریکا با تیشرت و شلوارک مدال خود را دریافت کرد.
گزارشگر کشتی تلویزیون گفت: علی قلی‌زادگان کشتی‌گیر نوجوان وزن 51 کیلوگرم، پس از باخت به حریف اوکراینی ناراحت بود و گریه کرد. در چنین شرایطی فراموش کرد که با مربی حریف دست بدهد، اما امیر توکلیان، سرمربی تیم ملی نوجوانان، او را از خارج تشک به سمت مربی تیم اوکراین برد و قلی‌زادگان با مربی حریف دست داد. متاسفانه به همین خاطر قلی‌زادگان دیسکالیفه و عنوان پنجمی هم از او گرفته شد تا تیم روسیه با دو اختلاف بیشتر نسبت به ایران اول شود درحالی‌که تیم ایران با 8 امتیاز اختلاف در جایگاه اول قرار داشت.
عامل با ابراز امیدواری برای از بین رفتن تبعیض در کشتی تصریح کرد: چرا قلی‌زادگان با اینکه فراموش کرد با مربی حریفش دست بدهد و از بیرون تشک به سمت او رفت، دیسکالیفه شد و تیم ایران یک پله پایین آمد، اما حاجی علی‌اف با این همه خطا و نقض قانون، دیسکالیفه نشد و در جدول کشتی‌گیران حضور داشت؟ از این همه تبعیض، دوگانگی و بی‌عدالتی دل انسان به درد می‌آید. امیدوارم کشتی دنیا به جایی برسد که بی‌عدالتی در آن وجود نداشته باشد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جذب 350 هزار نفر در رشته هندبال تا پایان سال

جذب350 هزار نفر در رشته هندبال تا پایان سال

افتتاح 90 پروژه نیمه تمام ورزشی در خراسان رضوی تا پایان سال جاری

جذب 350 هزار نفر در رشته هندبال/سامانه جامع اطلاعات تدوین شد

دوچرخه‌سواران تربتی عازم کربلای معلی شدند

افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی با فوتبال

برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج آزاد کشوری در نیشابور

پایان مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های خراسان رضوی در مشهد

دوچرخه سواران تربت حیدریه عازم کربلای معلی شدند

حضور سه بازیکن فرش‌آرا در لیست نهایی ناظم‌الشریعه/ بهادری خط خورد

چشم‌انداز روشن و امیدوارکننده‌ای پیش روی فوتبال خراسان رضوی است

نایب قهرمانی جودوکاران نوجوان خراسان شمالی در مسابقات کشوری

اجرای طرح استعدادیابی فوتبال در مناطق هفت‎گانه خراسان رضوی

پرورش‌اندام‌کاران خراسانی سوم کشور شدند

موفقیت خراسانی‌ها در مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی کشور

نخستین لیگ فوتبال کودکان در خراسان رضوی شکل گرفت

حجتیان: نگاهی متوازن به تمامی سبک‌های کاراته داریم

شیربیگی: نیم‌نگاهی به قهرمانی داریم

صادقی: نفت رقیب سرسختی است/ در هر سه جام مدعی هستیم

بانوان اسفراین، قهرمان ووشوی خراسان شمالی شدند

پمپئو: اعزام نیرو به ریاض به خاطر ایران است!

پرورش‌اندامکاران خراسانی سوم کشور شدند

مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های خراسان رضوی برگزار شد

تیم "تا ثبت جهانی توس" به دنبال بازگرداندن شکوه کشتی خراسان رضوی

حامدی‌نیا: حمایتی از شطرنج‌بازان صورت نمی‌گیرد

فلاح: رقم قرارداد ایوانوویچ معقول و کمتر از مربیان داخلی است

برد پرگل مقابل نفت اتفاقی نبود/ استادیوم فوتبال فرقی با دیگر مراکز عمومی ندارد

جبرئیل حسن‌اف در ثبت جهانی توس

از شکسته‌شدن طلسم حضور بانوان در ورزشگاه خوشحالیم/ امیدوارم پدرم روزی بازی من را از نزدیک ببیند

طرحِ تحریم‌های پیشنهادی علیه ترکیه در آمریکا

تعیین سرپرست جدید برای هیات بسکتبال خراسان رضوی

قرعه‌کشی لیگ برتر بسکتبال برگزار شد / پارسا مهمان توفارقان در نخستین بازی

تکمیل پروژه های ورزشی خراسان شمالی در گرو اعتبار 130 میلیاردی

جنجال در مجلس؛ قهر یک نماینده بر سر میکروفن

صدرنشینی طیف تهران در لیگ کشوری بیس‌بال

بانوی مشهدی برنده مدال طلای مسابقات جهانی موی تای ترکیه شد

ایران دارنده روزآمدترین تجهیزات داوری فوتبال آسیا

مطهری: دولت درباره ماجرای لردگان توضیح بدهد

کار سختی مقابل رقبای پرمهره داریم/ هدف پونا، کسب تجربه است

ظریف: ترور بیولوژیک روانچی را تکذیب می‌کنم

اعزام تیم پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان رضوی به مسابقات کشوری

درخشش بانوان جوجیتسوکار خراسانی در مسابقات انتخابی تیم ملی

سنگ‌نوردان خراسانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

مرتضایی: حق بازیکنانم، پیراهن تیم ملی بود/ فرش‌آرا به یکی دو بازیکن نیاز دارد

4 سال است که نتوانسته‌ایم سلاح جدید تهیه کنیم

قدردانی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از هواداران تیم شهرخودرو

فدراسیون ارزشی برای پیشکسوتان قائل نیست/ فدراسیون والیبال با داورزنی سامان می‌گیرد

برگزاری چهارمین هفته لیگ تیراندازی خراسان رضوی

برد «هیأت فوتبال خراسان رضوی» با پوکر خانم گل آسیا

راه‌یابی آکادمی پونا به مرحله نهایی لیگ برتر بدمینتون بانوان