پیام خراسان

آخرين مطالب

دبیر هیأت فوتبال استان خراسان رضوی خبرداد

استعدادیابی از بازیکنان مستعد استان با حضور کادرفنی تیم ملی نونهالان کشور ورزشي

استعدادیابی از بازیکنان مستعد استان با حضور کادرفنی تیم ملی نونهالان کشور
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر هیأت فوتبال استان خراسان رضوی گفت: اولین مرحله استعدادیابی مناطق هفت‌گانه با حضور کادر فنی تیم ملی نونهالان در تاریخ‌های 18 و 19 مهرماه و در رده سنی متولدین 11 دی ماه 1384 لغایت 10 دی ماه 1385 انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی هیأت فوتبال استان خراسان رضوی، محسن حیدری با بیان اینکه توجه به سنین پایه یکی از رویکردها و سیاست های اصلی هیأت فوتبال استان در این دوره است، اظهارکرد: پیرو همین موضوع، همزمان با شروع اجرای طرح استعدادیابی مناطق هفتگانه خراسان رضوی، بازیکنان نخبه توسط کادر فنی تیم ملی نونهالان جمهوری اسلامی ایران ارزشیابی می‌شوند.
وی در ادامه گفت: طرح استعدادیابی مناطق هفتگانه خراسان رضوی از جمله برنامه های مدنظر در تحول سیستم استعدادیابی استان خراسان است که با توجه به پراکندگی جغرافیایی و استفاده جامع از پتانسیل های موجود در زمینه نیروهای انسانی متخصص در فوتبال استان، با هدف کنترل و آموزش بازیکنان مستعد در قالب تیم های منتخب مناطق و یکسان‌سازی شرایط ارزشیابی در اردوهای استعدادیابی ملی، انجام می‌شود.
دبیر هیأت فوتبال استان خراسان رضوی با بیان اینکه طبق این طرح، خراسان رضوی به هفت منطقه تقسیم شده است، افزود: هر منطقه به مرکزیت یک شهرستان و زیر نظر رئیس هیأت فوتبال و مسئولیت اجرایی کمیته جوانان شهرستان مرکز، فعال است.
حیدری خاطرنشان کرد: هر تیم از 15 نفر (13 بازیکن و 2 دروازه بان) بهمراه یک‌نفر مربی و یک‎‌نفر سرپرست تشکیل می‌شود؛ با اجرای این طرح، بازیکنان نخبه استان در نزدیکترین مرکز به شهر خود ارزشیابی و در صورت جلب نظر مساعد مربی، عضو تیم منطقه می‌شود.
وی افزود: بنابراین طی مسیرهای طولانی برای حضور در تست های استعدادیابی به مرکزیت مشهد مقدس که همواره یکی از مشکلات بازیکنان و مربیان شهرستانی بوده است، حذف خواهد شد و فرآیند انجام کار در این طرح به این نحو است که با فراخوانی که از سوی مرکز منطقه منتشر می‌شود، بازیکنانی که تمایل دارند در تست‌ها شرکت کنند و مستعدترین‌ها نیز بعنوان تیم منطقه شناخته می‌شوند.
دبیر هیأت فوتبال استان خراسان رضوی اظهارکرد: در طول سال و در مواقع اجرای استعدادیابی های ملی، تنها تیم های مناطق حق شرکت در تست‌ها را خواهند داشت و بنابراین بازیکنان برای حضور در تست های استعدادیابی باید از طریق عضویت در تیم های منطقه اقدام کنند.
حیدری در تشریح مزیت های این طرح، گفت: این فرایند باعث می‌شود تا ضمن افزایش انگیزه بازیکنان خصوصا در سطح شهرستان های استان، از ورود بازیکنان با کیفیت پایین به تستهای مرحله استانی جلوگیری شود.
وی افزود: با پیگیری های انجام شده از سوی هیأت فوتبال استان خراسان رضوی، اولین مرحله استعدادیابی مناطق هفت‌گانه با حضور کادر فنی تیم ملی نونهالان در تاریخ های 18 و 19 مهر ماه و در رده سنی متولدین 11 دیماه 1384 لغایت 10 دیماه 1385 انجام خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield