پیام خراسان

آخرين مطالب

‌آرزوهایی که با تدبیر رنگ واقعیت می‌گیرند مقالات

‌آرزوهایی که با تدبیر رنگ واقعیت می‌گیرند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - اجرای طرح ملی "قبض سبز" نه تنها باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف کاغذ می‌شود؛ بلکه به دلیل همین صرفه جویی، خاطره‌ای شیرین برای کودکان مناطق محروم خراسان جنوبی با هدای لوازم‌التحریر رقم زده است.

به گزارش ایسنا، طرح ملی "قبض سبز" در راستای تحول دیجیتال در خدمات مشترکین، در حال اجرایی شدن است. در این طرح قرار است کلیه قبوض کاغذی حذف شود.
ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکین، بهره‌مندی از فناوری‌های نو، صرفه‌جویی اقتصادی، توسعه دولت الکترونیک، ارتباط دوسویه با مشترکین، ارائه خدمات غیرحضوری، نظارت مؤثر، مدیریت کارآمد و حفظ محیط زیست از اهداف این طرح به شمار می‌رود.
حال در این طرح نه تنها باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف کاغذ می‌شود؛ بلکه به دلیل همین صرفه جویی، خاطره‌ای شیرین برای کودکان مناطق محروم خراسان جنوبی با هدای لوازم‌التحریر رقم زده است.
مشارکت 97 درصدی مشترکین در حذف قبوض کاغذی
محسن بخشایی، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به ایسنا گفت: در حال حاضر بیش از 97 درصد شماره تلفن‌های همراه مشترکین خراسان جنوبی به منظور حذف قبوض در سامانه شرکت برق به ثبت رسیده و سه درصد باقی مانده افرادی هستند که از منازل استفاده نمی‌کنند.
وی با اشاره به طرح قبض سبز، اظهار کرد: در طرح قبض سبز که شروع آن از ابتدای سال 98 بود به منظور حذف قبوض کاغذی توسط وزارت نیرو پیشنهاد شد و شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی جمع‌آوری شماره تلفن همراه مشترکین را آغاز کرد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، مناسب‌ترین بستر برای ارسال قبض الکترونیکی را ارسال پیامک عنوان کرد و افزود: با توجه به ضریب نفوذ و عمومیت تلفن همراه می‌توانیم اطلاعات قبض را از طریق پیامک برای مردم ارسال کنیم.
بخشایی با بیان اینکه دریافت شماره تلفن همراه مشترکین شرکت برق را از اردیبهشت ماه 98 آغاز کردیم، بیان کرد: در این راستا از چند روش مختلف اعم از ثبت شناسه قبض و شماره همراه مشترکین از طریق وب سایت شرکت برق، تماس با شماره 121 و ارسال شناسه قبض از طریق سامانه پیامکی 5000160000 استفاده شده است که روش ارسال از طرق سامانه پیامکی عملکرد بسیار خوبی داشته است.
وی تصریح کرد: موثرترین روش برای دریافت شماره تلفن همراه مشترکین، استفاده از ماموران قرائت کنتور هنگام مراجعه به درب منازل برای برداشت شماره کنتور و یا توزیع قبض برق بود که در این راستا شماره تلفن همراه مشترکین توسط این افراد دریافت و در سامانه ثبت شد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در اردیبهشت ماه درصد شماره همراه‌های ثبت شده در سامانه شرکت توزیع نیروی برق استان حدود 58 درصد بود، به این معنا که تنها نیمی از مردم شماره تلفن همراه خود را در سامانه شرکت برق ثبت کرده بودند.
بخشایی با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری خوب مردم و اطلاع رسانی‌های انجام شده در مردادماه این رقم به 90 درصد افزایش یافت، یادآور شد: در بسیاری از شهرستان‌های استان اعم از طبس، نهبندان، سرایان، بشرویه، درمیان و زیرکوه صد درصد شماره تلفن‌های همراه مشترکین در سامانه ثبت شده است.
وی افزود: در شهرستان‌های خوسف و فردوس بیش از 98 درصد و در شهرستان‌های سربیشه، قاین و بیرجند نیز بیش از 95 درصد از شماره تلفن‌های همراه مشترکین در سامانه ثبت شده است.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: میزان مشارکت مردم در روستاهای استان برای اعلام شماره تلفن‌های همراه بیشتر از شهرهای استان است، یعنی 98 درصد مردم روستاهای خراسان جنوبی در طرح حذف قبوض کاغذی مشارکت داشتند.
بخشایی با بیان اینکه از اول مهرماه کل قبوض کاغذی در کشور حذف شده است، گفت: سالانه حدود یک میلیون و 800 هزار قبض در خراسان جنوبی چاپ می‌شود که با اجرای طرح حذف قبوض کاغذی در مصرف کاغذ صرفه جویی می‌شود.
وی با بیان اینکه روش پرداخت به صورت الکترونیکی بسیار راحت است، تصریح کرد: در این راستا به مشترکین توصیه می‌شود که به سمت فرهنگ پیشرفت و تغییر و تحول رفته و نباید در برابر این تغییر و تحولات مقاومت نشان دهیم.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: بنابراین مشترکین باید در زمینه پرداخت قبوض همان جدیت و حساسیتی را که در گذشته داشته‌اند، داشته باشند و نسبت به پرداخت قبض به موقع اقدام کرده و در صورت هرگونه مشکل با همکاران در شرکت برق ارتباط برقرار کنند.
بخشایی ادامه داد: مشترکین شرکت برق با پرداخت به موقع قبوض برق می‌توانند صنعت برق را در ارائه خدمات مستمر و بهتر یاری کنند.
طرح قبض سبز و توزیع مهربانی در بین دانش آموزان نیازمند
محمد ابراهیم شرکاء، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از توزیع دو هزار بسته لوازم‌التحریر ویژه طرح قبض سبز توسط شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در بین دانش‌آموزان کمتر برخوردار خراسان جنوبی خبر داد.
وی افزود: از ابتدای تیر ماه امسال حذف قبوض کاغذی برق در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت و از ابتدای مهر ماه این طرح به طور کامل اجرا و قبض سبز جایگزین قبوض کاغذی برق شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح مذکور ملی است و در سراسر کشور به طور همزمان اجرا می‌شود، بیان کرد: در خراسان جنوبی نیز به تبعیت از کل کشور این طرح اجرایی شده است و در حال حاضر قبض کاغذی چاپ نمی‌شود و قبوض به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.
شرکاء تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، سالانه حدود یک میلیون و 800 هزار قبض کاغذی صرفه جویی می‌شود که این امر هم به نفع محیط زیست و هم به نفع اقتصاد کشور است.
وی به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: تکریم مشترکان، صرفه جویی در وقت و مصرف کاغذ، حفظ محیط زیست و کاهش تردد از اهداف اصلی طرح حذف قبوض کاغذی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این راستا مشترکین شرکت برق از طریق پیامک مشخصات خود را ارسال کرده که در سامانه شرکت توزیع نیروی برق ثبت می‌شود.
شرکاء یادآور شد: از محل صرفه جویی این طرح، با ابلاغ وزارت نیرو و شرکت توانیر در مرحله نخست دو هزار بسته آموزشی در خراسان جنوبی در مناطق محروم و در بین دانش‌آموزان کمتر برخوردار توزیع شد و امید است در فاز های بعد نیز بتوانیم این کمک‌ها را انجام دهیم.
سخن آخر
این طرح و طرح‌هایی از قبیل آن، مشکلات بسیاری را مرتفع می‌کند، مشکلاتی که شاید برای حل آن به سال‌ها زمان احتیاج باشد، اما این طرح گام اول است، گامی که از تخریب جنگل‌ها جلوگیری کرده و باعث می‌شود کاغذ در جایی که بیشتر به آن نیاز است، استفاده شود. لبخند معصومانه کودکان محروم، که در نتیجه اجرای این طرح حاصل شد، گواه موفقیت این طرح در ماه‌های ابتدایی اجرای آن است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پوسیدگی پیاز زعفران خسارتی در کمین کشاورزان

در مسیر حقیقت، در مسیر حسین(ع) + عکس

نگاهی به فعالیت معین اقتصادی در منطقه مرزی باجگیران

آیا بیرجند پاکیزه‌ترین شهر ایران است؟

خمیدگی تاکداران خراسان شمالی در برابر مشکلات فروش انگور

پیشتازی خراسان رضوی در تولید لواشک سنتی

اهمیت مدیریت تعادل بین کار وزندگی

مردان و جوانان قربانی شیوع بیماریهای قلبی

آیا ما مردم «بی‌حالی» هستیم؟

زخم‌ کهنه بر پیکره بازار عناب‌

‌آرزوهایی که با تدبیر رنگ واقعیت می‌گیرند

گردوی خراسان رضوی در انتظار تحول

تور خبری در روستای جهانی «توبافی»

بازگشت به آغوش روستا

دغدغه پرستاران مشهد و وعده‌های نویدبخش مسئولان

ازدواج به وقت پیری

تعهد فراموش شده

روش‌های مقابله با بحران کم‌آبی در سنگاپور

استخری که نه آب دید و نه شناگر

ورود به دنیای زبان‌آموزی با گام فرهنگی

خلق حماسه بی بدیل دفاع مقدس در سایه دین باوری

سید ساجدین (ع)، پیشوایی با سلاح دعا

گام دوم بوم‌بازار

همسران آزاده و دوران تنهایی

گیاهان دارویی، داروی رونق اقتصادی و اشتغالزایی

برگ موز جایگزین ظروف پلاستیکی یکبار مصرف می‌شود

سود میلیاردی پسماند در جیب مافیای زباله/شهرداری‌ها در آغاز راه

موانع پیش روی صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی

خان هفتم؛ خرید لوازم‌التحریر

کاراکال؛ گربه سانی چابک در دل کویر شرقی ایران

نگاهی به بخش صادرات در خراسان رضوی

طلوع دوباره مهر در خراسان جنوبی/ عطش طبس مرهم می شود

قنات جهانی بلده

وقتی صنعت بسته بندی در ویترین صنایع دستی جایی ندارد

فراموشی یک شاعر

گیاهی به رنگ آفتاب و خواص بی نظیرش

نقش سازمانهای خیریه در توسعه اقتصادی و اجتماعی

سنگ زنی آیین سنتی عزاداری روستای صدخرو داورزن

کاربلد

محرم در قاب خراسان جنوبی

قوانین ژاپنی‌ها برای سوار شدن در قطار

چگونه به رونق تولید برسیم؟

عناب، محصول ناب چینی نشود!

مشهد بهشت ویلاسازی غیر مجاز

غربت طلای سرخ ایران در بازار جهانی

بهشت رنگ‌ها در چنشت

درنگ قطار گردشگری در ایستگاه بوم‌گردی خراسان شمالی

امنیت و اقتدار در مرزهای شرقی ایران زمین

خراسان رضوی | شتاب راه آهن خراسان روی ریل امید

حفاظت و صیانت محیط زیست اولویت دولت