پیام خراسان

آخرين مطالب

برگزاری دور برگشت لیگ برتر بدمینتون بانوان در مشهد ورزشي

برگزاری دور برگشت لیگ برتر بدمینتون بانوان در مشهد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - سرمربی تیم بدمینتون بانوان شهید فخار مشهد گفت: به دلیل مشکلات مالی در مضیقه قرار داریم،اما هدف‌مان رشد و کسب تجربه بازیکنان خراسانی است.

به گزارش ایسنا، دور برگشت لیگ برتر بدمینتون بانوان در گروه الف، جمعه 12 مهر در سالن شهید فخار مجموعه ورزشی سجاد برگزار می‌شود. دور رفت این دوره از مسابقات دوم و سوم شهریور به میزبانی شاهرود برگزار شد که در پایان، شهرداری شاهرود با 6 امتیاز در صدر گروه، ذوب و روی صبای زنجان با 4 امتیاز در جایگاه دوم و تیم شهید فخار مشهد با دو امتیاز در انتهای جدول گروه الف قرار گرفتند.
لیلا اقبال، سرمربی تیم بدمینتون بانوان شهید فخار مشهد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در خصوص وضعیت تیمش اظهار کرد: به دلیل نبود اسپانسر، تیم و بازیکنان در مضیقه قرار دارند. در لیگ برتر بازیکنان تیم ملی حضور دارند که نشان از سطح بالای مسابقات دارد. در دسته یک با بازیکنان بومی مشهد کار را آغاز کردیم و در نهایت موفق به صعود شدیم، اما سایر تیم‌ها در لیگ برتر حداقل دو ملی‌پوش در ترکیب‌ دارند.
وی افزود: تیم دانشگاه آزاد 12 ملی‌پوش در ترکیبش داشت، اما به دلیل این که در لیگ برتر سال جاری از تیم‌داری خودداری کرد، ملی‌پوشانش در سایر تیم‌ها پراکنده شدند و قدرت پخش شد. با دو ملی‌پوش می‌توان ترکیب خوبی برای لیگ برتر آماده کرد، اما به دلیل مشکلات مالی، فقط توانستیم دو بازیکن جوان کرمانی جذب کنیم. در جذب این دو بازیکن و هزینه اعزام بازیکنان به مسابقات هیات بدمینتون خراسان رضوی کمک کرد، در غیر این صورت حتی بازیکنی هم نمی‌توانستیم جذب کنیم.
سرمربی تیم بدمینتون شهید فخار مشهد خاطرنشان کرد: هدف این بود که بازیکنان خراسانی در سوپر لیگ شرکت کرده و در رقابت با ملی‌پوشان تجربه کسب کنند. سابقه نداشته که از خراسان رضوی دو تیم در لیگ برتر شرکت کنند. کسی که اینجا تمرین می‌کند، باید امید داشته باشد تا بتواند روزی در سوپر لیگ و در مقابل ملی‌پوشان بازی کند تا علاوه بر رشد در این رشته ورزشی، ترسی از رقابت با ملی‌پوشان نداشته‌باشد.
اقبال با اشاره به پیشرفت بدمینتون‌بازان خراسانی عنوان کرد: آیدا عنایتی بدمینتون‌باز نونهالی است که در سال جاری به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد. یکی از دلایل رشد این بازیکن این بود که از او در مسابقات دسته دو و یک بازی گرفتم. آیدا عنایتی در مسابقات نونهالان کشور در سال جاری به عنوان برترین بدمینتون‌باز رسید و خراسان رضوی هم در این مسابقات به عنوان قهرمانی دست یافت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield