پیام خراسان

آخرين مطالب

بجنورد قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ خراسان شمالی ورزشي

بجنورد قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ خراسان شمالی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاه‌های خراسان شمالی، جمعه‌شب با برتری ورزشکاران بجنورد به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا این دوره از مسابقات به مدت 2 روز و در 11 وزن مختلف و در چهار رده نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار شد که در پایان و پس از رقابتی سخت و نزدیک، باشگاه های مکث پاور، میثم و هیربد، همگی از بجنورد، به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.
رئیس کمیته پاورلیفتینگ خراسان شمالی در حاشیه این مسابقات به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بخش انفرادی این مسابقات نیز در رده نوجوانان رضا باغجری، جوانان و بزرگسالان محمد رضا شکری و پیشکسوتان محمدرضا روحانی نفرات برگزیده شناخته شدند.
سعید هاشمی افزود: در مجموع در این مسابقات 65 ورزشکار در چهار رده سنی با هم به رقابت پرداختند و ورزشکارانی از استان های خراسان رضوی و گلستان نیز به عنوان اعضای باشگاه های خراسان شمالی در این مسابقات حضور داشتند.
وی سطح مسابقات را بالا ارزیابی کرد و گفت: با وجود نبود سالن تمرین مناسب در استان برای این ورزش، رقابت ورزشکاران استان در سطح بالا و نزدیک به هم انجام گرفت.
افزون بر 70 ورزشکار در استان خراسان شمالی در رده های مختلف نوجوانان تا پیشکسوتان پاورلیفتینگ فعالیت می کنند.
پاورلیفتینگ از جمله رشته های سخت و بسیار سنگین است و وزنه های مورد استفاده در این ورزش، حتی بسیار سنگین تر از رشته وزنه برداری است.
پاورلیفتینگ خراسان شمالی در یک دوره با میزبانی مسابقات بین قاره ای آسیا و اروپا، مقام اول تک پرس و مقام دوم پاورلیفتینگ را کسب و چندین دوره دیگر نیز مسابقات کشوری را میزبانی کرده است.
با این وجود ورزشکاران این رشته در استان با کمبود فضای تمرین و عدم حمایت مسئولان مرتبط در اختصاص سالن برای برگزاری مسابقات مواجه هستند.
ط/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield