پیام خراسان

آخرين مطالب

سرمربی تیم بدمینتون آکادمی پونا:

کار سختی مقابل رقبای پرمهره داریم/ هدف پونا، کسب تجربه است ورزشي

کار سختی مقابل رقبای پرمهره داریم/ هدف پونا، کسب تجربه است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - سرمربی تیم بدمینتون آکادمی پونا گفت: میانگین سنی تیم زیر 20 سال است و با هدف کسب تجربه در لیگ برتر بدمینتون بانوان شرکت کردیم.

ماهرخ خلیقی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص دور مقدماتی لیگ برتر بدمینتون بانوان عنوان کرد: لیگ برتر بدمینتون بانوان در دو گروه الف و ب برگزار شد. مشهد و کرج در دور برگشت میزبان رقابت‌های گروه الف و ب بودند که تیم آکادمی پونا در گروه ب قرار داشت.
وی ادامه داد: علم و ورزش گیلان، نماینده البرز و آکادمی پونا در گروه ب با یکدیگر به رقابت پرداختند. مقابل تیم علم و ورزش گیلان 3 بر 2 و مقابل نماینده البرز 4 بر 1 پیروز شدیم و با توجه به یک برد و یک باخت دور رفت، در مجموع با سه برد و یک باخت سرگروه شدیم و به دور بعد صعود کردیم.
سرمربی تیم آکادمی پونا بیان کرد: از گروه الف تیم‌های ذوب روی صبای زنجان و شهرداری شاهرود و از گروه ب آکادمی پونا و علم و ورزش گیلان به مرحله نهایی لیگ برتر بدمینتون بانوان صعود کردند. این مرحله نیز آذر ماه سال جاری به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.
خلیقی اظهار کرد: میانگین سنی تیم، زیر 20 سال است و تیم بسیار جوانی داریم. از ابتدا هدف ما از شرکت در این رقابت‌ها کسب تجربه برای بازیکنان جوان بود. امسال دو بازیکن جوان نیز از تهران گرفتیم که به تیم کمک کردند و از عملکرد آنان راضی بودیم. با توجه به شرایط مالی تیم فکر نمی‌کنم بتوانیم برای مرحله بعد، بازیکن جدیدی به تیم اضافه کنیم و سعی می‌کنیم با توانی که داریم کار را پیش ببریم.
وی خاطر نشان کرد: تیم ذوب روی صبای زنجان بسیار قوی است، ثمین عابدخجسته و ثریا آقایی را که دو بازیکن اول و دوم ایران هستند، در اختیار دارد؛ ضمن اینکه سایر بازیکنان این تیم نیز بسیار خوب هستند. تیم شهرداری شاهرود نیز امسال چند بازیکن خوب جذب کرده است. رقابت سختی بین چهار تیم است و نمی‌توان حدس زد که نتیجه چه می‌شود.
سرمربی تیم آکادمی پونا در خصوص بازیکنان ملی‌پوش تیمش گفت: رومینا تاجیک و نرگس افشاری، دو بازیکن ملی‌پوش جوان تیم آکادمی پونا هستند که یک ماه در اردوی مالزی بودند و به تازگی برگشتند. گرچه مقداری خسته بودند اما باز هم نسبتاً خوب کار کردند. فاطمه احمدزاده، دیگر بازیکن تیم نیز تنها بازیکن خراسانی است که در رقابت‌های بین‌المللی دهه فجر بازی کرده است. سیده مبینا نبی‌نژاد، مهتاب پاداری و فائقه بقایری نیز سایر بازیکنان تیم هستند که عملکرد خوبی دارند. سن این بازیکنان پایین است و هدف ما این است که بتوانیم در چند سال آینده با تجربه‌ای که در این مسابقات کسب می‌کنند، بازیکنان بیشتری را به تیم ملی برسانیم.
خلیقی عنوان کرد: اسپانسر آکادمی پونا، علی‌اصغر امینیان است که همه جانبه از تیم حمایت می‌کند. هیچ اسپانسر دیگری نداریم و همه مخارج با ایشان است، حتی برای تمرین نیز از سالن هیئت بدمینتون استان استفاده نمی‌کنیم. سالن تمرین جداست و بازیکنان همه به صورت جداگانه تمرین می‌کنند ولی همین بازیکنان در مسابقات رنکینگ بزرگسالان نیز انتخاب شدند و به عنوان نمایندگان استان خراسان رضوی از طرف هیئت بدمینتون استان به مسابقات اعزام می‌شوند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield