پیام خراسان

آخرين مطالب

در خراسان رضوی؛

234 آسانسور دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی غیر استاندارد است اقتصادي

234 آسانسور دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی غیر استاندارد است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد خراسان رضوی گفت: در 6 ماهه سال 98، 327 آسانسور در دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی را مورد بررسی قرار دادیم، آسانسورهای مورد تایید 93 مورد بوده و 234 آسانسور غیراستاندارد بودند که پلمپ شدند.

در خراسان رضوی؛
234 آسانسور دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی غیر استاندارد است
به گزارش ایسنا، مینا میری امروز در نشست خبری مدیرکل استاندارد خراسان رضوی با اصحاب رسانه در محل این اداره، اظهار کرد: در سال حدود 4 هزار گواهینامه آسانسور صادر می‌کنیم که 10 درصد کل کشور است. کار بسیار مهمی که در 6 ماهه سال 98 انجام شده، رویکرد بخشنامه‌های قوه قضاییه در مورد آسانسور دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی بوده که در استان ما و به خصوص مشهد، اماکن عمومی و هتل‌ها پررنگ است.
وی افزود: در 6 ماهه سال 98، 327 آسانسور در دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی را مورد بررسی قرار دادیم، آسانسورهای مورد تایید 93 مورد بوده و 234 آسانسور غیراستاندارد بودند که پلمپ شدند. تعامل خوبی انجام شده است. 13 شرکت بازرسی آسانسور داریم که استانداردسازی را انجام می‌دهند.
میری بیان کرد: در ارتباط با جایگاه‌های CNG در استان 5 شرکت بازرسی برای 200 جایگاه CNG در استان داریم. 2425 جایگاه در کشور داریم که 200 مورد در استان است. این جایگاه‌‎ها در مشهد، تربت حیدریه و سبزوار مستقر هستند. در حال حاضر 126 جایگاه ما تاییدیه ادواری دارند، 47 جایگاه پرخطر هستند که دستور پلمپ دادیم، 27 جایگاه نیز تعطیل شدند. 38 آزمایشگاه‌ تایید صلاحیت مخازن CNG را انجام می‌دهند و خودروهای مورد بازرسی از مهر 97 تاکنون بیش از 15 هزار مورد بوده است.
118 پلمپ تجهیزات تفریحی شهربازی در 6 ماهه اول سال 98
در ادامه حامد محمدی، معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد خراسان رضوی، اظهار کرد: در خصوص شهربازی‌ها، زمین‌های بازی و پارک‌های آبی در 6 ماهه اول سال 98 بالغ بر 1500 مورد بازرسی از این اماکن داشتیم و اکنون بالغ بر هزار گواهینامه معتبر برای تجهیزات تفریحی استان داریم که عمده گواهینامه‌های ما برای تجهیزات تفریحی و شهربازی‌ها صادر شده است. پلمپ تجهیزات تفریحی شهربازی در 6 ماهه اول سال 98، 118 مورد بوده است.
وی افزود: در شهربازی‌ها چند نوع وسیله داریم که شاید حساسیت ما نسبت به آن‌ها متفاوت باشد و ضریب خطر و ایمنی آن‌ها نیز با هم متفاوت هستند. در تجهیزات تفریحی و استانداردسازی شرایط خوبی در کشور داریم. در زمینه اماکن رتبه اول و در زمینه تعداد تجهیزات رتبه دوم را داریم. در زمینه تجهیزات شهربازی و پارک‌های آبی موفقیت بسیار خوبی داشتیم و به ضریب نفوذ 100 درصد رسیدیم. قصد داریم در سال 98 در زمینه استانداردسازی زمین‌های بازی مهدهای کودک 98 به موفقیت‌های بسیار خوبی برسیم.
محمدی بیان کرد: کاری را قبل شروع سال تحصیلی در زمینه مهدهای کودک برای پلمپ تجهیزات شروع کردیم. 300 مهدکودک در شهر مشهد داریم که کار استانداردسازی آن‌ها شروع شده، مهلت یک ماهه به آن‌ها دادیم که باید برای تجهیزات خود گواهینامه استاندارد داشته باشند یا جمع‌آوری شوند.
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد خراسان رضوی ادامه داد: به ازای هر تجهیزی که در مکان‌های شهربازی و پارک‌های آبی وجود دارد، برخورد داشتیم که اگر وسیله استاندارد نداشتند پلمپ کرده و اگر درست شده، فک پلمپ کردیم. تعداد پلمپ‌ها بالای 500 مورد است. در استان حدود 900 مهدکودک داریم. بعد از مشهد حتما وارد فضای شهرستان‌ها نیز می‌شویم و استانداردسازی را ادامه می‌دهیم. در نیشابور، سبزوار، گناباد و تربت حیدریه این کار شروع شده است.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف سازمان ملی استاندارد نظارت بر اوزان و مقیاس‌ها است، عنوان کرد: یک مورد بحث کنترل وسایل توزین سبک است. در سال 97 حدود 22 هزار وسایل توزین را در سطح استان بررسی کردیم و در 6 ماهه اول سال 98، حدود 13 هزار مورد است.
محمدی خاطرنشان کرد: آزمون نازل‌های عرضه سوخت مایع در سال 97، حدود 5100 مورد و در 6 ماهه سال 98 ‌حدود 2400 مورد بوده، 1270 باسکول ثابت یا سنگین در سال 97 و 400 مورد در 6 ماهه سال 98 مورد بررسی قرار گرفته است.
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد خراسان رضوی با اشاره به اینکه قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری است، تصریح کرد: اخیرا یکی از شرایط خودروسازان به ویژه خودروسازان داخلی برای قطعه‌ساز این است که قطعاتی که مشمول تشویقی استاندارد هستند نیز باید گواهینامه استاندارد اخذ کنند. نظارت ما مانند سایر موارد است، به صورت تصادفی نمونه‌هایی را از واحدهای تولیدی بر داشته و بازرسی‌هایی را از واحد تولیدی انجام می‌دهیم، نظارت‌هایی نیز بر سطح بازار داریم.
قطعات خودروی ما مشکلی از نظر انطباق با استاندارد ندارد
وی اضافه کرد: اگر مشکلی باشد تعلیق پروانه، ابطال و پلمپ خط تولید را انجام می‌دهیم که در این زمینه وضعیت خوبی در استان داریم. قطعات خودروی ما جزو محصولاتی هستند که از لحاظ عدم انطباق با استاندارد مشکلی وجود ندارد.
محمدی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد در خصوص انرژی در دو زمینه ورود پیدا کرده است، عنوان کرد: یک مورد تجهیزات است. در سطح استان تمام تجهیزات ما گرید انرژی را اخذ کردند. در یخچال و فریزر وضعیت ما بهتر بوده و در آبگرمکن گازسوز هنوز گرید ما به سطح A نرسیده است، ما قانون‌اصلاح الگوی مصرف داریم که برای چند دستگاه اجرایی وظایفی تعیین شده است. تایید استانداردها و تایید شرکت‌های بازرسی وظیفه ما است. ما زمانی شرکت بازرسی بومی در استان نداشتیم اما اکنون دو شرکت بازرسی بومی داریم که بازرسی را انجام می‌دهند واحدها نیز با این فضا آشنا و وارد شدند.
معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد خراسان رضوی در خصوص اخذ گواهی انطباق استاندارد شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: از سال قبل سازمان ملی استاندارد ایران برای شرکت دانش‌بنیان شیوه‌نامه‌ای را به نام گواهی‌نامه دانش‌نماد تدوین کرده است. با انجمن آن‌ها جلسه‌ای گذاشتیم تا تشریح کنیم خودشان وارد این فضا شوند، این امکان برای شرکت‌های دانش‌بنیان‌ها فراهم شده تا گواهی‌نامه دولتی برای کارشان بگیرند.
وی بیان کرد: در محموله‌های وارداتی سال گذشته دو مورد داشتیم که با استاندارد انطباق نداشتند و نتوانستند گواهینامه اخذ کنند و این موارد در اختیار گمرک قرار داده شده، یک مورد قطعات خودرو و دیگری نیز خوراک دام بوده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت گوشت تا دهه آخر صفر ارزان‌تر نمی‌شود

ماشین‌آلات قدیمی کارخانه‌های تولید لوازم برقی را ضعیف کرده است

سه میلیون مترمکعب آب در سبزوار صرفه جویی شد

رهاسازی 500 هزار قطعه ماهی در استخرهای تربت‌حیدریه

بیش از 15 تن تخم مرغ در خراسان جنوبی تامین شد/ مردم نگران نباشند

ارزآوری 360 هزار دلاری صادرات تخم‌مرغ به افغانستان

تولید 40 درصد تخم مرغ مازاد بر مصرف در خراسان جنوبی

پی‌جویی در معدن "آلبلاغ " اسفراین؛ منتظر حل مناقشه میان محیط زیست و ایمیدرو

کشت پاییزه کلزا در جغتای 185 درصد افزایش یافت

پی‌جویی در معدن آلبلاغ منتظر حل مناقشه میان محیط زیست و ایمیدرو

شناسایی بیش از 1200 تخلف در حریم و بستر رودهای خراسان شمالی

46 میلیون لیتر بنزین در تربت حیدریه صرفه‌جویی شد

اولین پرواز بین المللی فرودگاه بجنورد به مقصد نجف اشرف انجام نشد

پادرمیانی دستگاه قضا برای رونق تولید

67 میلیارد تومان تسهیلات به 43 واحد تولیدی تعلق گرفت

رشد 70 درصدی بارندگی‌ها در خراسان‌شمالی طی امسال

75 درصد مرغ تولیدی خراسان جنوبی مازاد بر نیاز است

7359 تن کالای تنظیم بازار ماه های محرم و صفر به خراسان رضوی اختصاص یافت

قیمت 27 قلم کالا در خراسان رضوی کاهش یافت

نام نویسی تسهیلات رونق تولید آغاز شد

67 میلیارد تومان تسهیلات به 43 واحد تولیدی خراسان جنوبی تعلق گرفت

خسارت گرما به باغات پسته خراسان جنوبی/خسارت100درصدی در سه شهرستان

تعطیلات افغانستان باعث تاخیر در خروج کامیون‌ها از مرز شده است

200 میلیارد ریال پول بیمه صنایع از خراسان شمالی خارج می شود

خودداری صنایع بزرگ خراسان شمالی از خرید بیمه در استان

بخشی از آب سد شیرین دره خراسان شمالی رها می شود

کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری خراسان رضوی در تابستان 98

صدور احکام قضایی منجر به پلمب یا توقیف واحدهای تولیدی، ممنوع شد

مشکلات تنها کارخانه شمش منیزیم خاورمیانه/مسئولان قول همکاری دادند

بازدید معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری از پروزه های در حال ساخت شهرستان

استاندارد بین المللی برای محصول شرکت آلومینیای جاجرم تدوین می شود

سهم 85 درصدی گمرک دوغارون در صادرات خراسان رضوی

آغاز اصلاح نژاد دام سبک در شیروان

نبود متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال بانک کشاورزی خراسان شمالی

هزینه 650 میلیونی برای روکش آسفالت راه‌های روستایی بیرجند

هزینه کرد 650 میلیونی برای روکش آسفالت راه های روستایی بیرجند

دیدار و گفت وگوی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان با فرماندار

حقوق معوق کارگران خراسان شمالی در سال جاری به 11 میلیارد تومان رسید

امسال خودروسازان مجبور به حمایت از تولید داخلی شدند

80 درصد از معوقات کارگران خراسان شمالی پرداخت شد

استاندار خراسان شمالی: حقوق معوقه کارگران باید صفر شود

آلومینیای جاجرم برای تامین مواد اولیه به معدن"تاش" نیاز دارد

خسارت‌دیدگان سیل امسال خراسان رضوی 16 میلیون ریال دریافت می‌کنند

از آبنبات فراسودمند زرشک تا چیپس عناب

بیشترین صادرات خراسان شمالی مربوط به محصولات پتروشیمی است

51.8 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد

صنعت سبزوار رشد سه برابری را تجربه کرد

دامپزشکی سبزوار 12 هزار گواهی حمل فرآورده‌ خام‌ دامی صادر کرد

کشاورزان جوینی 550 هکتار کلزا کاشتند

777 پرونده تخلف صنفی در مشهد تشکیل شد