پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

سهم 25 درصدی روستاها در اشتغال کشور اقتصادي

سهم 25 درصدی روستاها در اشتغال کشور
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - ‌معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: سهم اشتغال روستاها در سال 96 از کل اشتغال کشور در مجموع در بهترین شرایط پنج درصد بوده و اکنون 25 درصد است.

‌به گزارش ایسنا، محمد امید، امروز 15 مهر، در همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند اظهار کرد: در حال حاضر 62 هزار روستا و آبادی در کشور وجود دارند که 39 هزار روستا دارای جمعیت بالای 20 خانوار هستند.
وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد روستاییان کشور در روستاهای بالای 20 خانوار هستند، افزود: اقدامات بسیار خوبی در روستاهای کشور انجام شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به رسیدگی به زیرساخت‌های روستاها از جمله راه، مسکن، برق، راه و آموزش در روستاها و ساخت مدارس روستایی، تصریح کرد: در دولت یازدهم و دوزادهم سطح رسیدگی به روستا به حدی رسیده که در برخی بخش‌ها خدمات ما بیش از 90 درصد است.
امید با بیان اینکه هدف گذاری برق امروز در روستاهای بالای 10 خانوار است، اظهار کرد: بیش از 80 درصد از روستاها به آب سالم مجهز شدند.
وی با بیان اینکه هدف گذاری وزارت نفت این است که تمامی روستاها در کشور گازرسانی شوند، تصریح کرد: امروز بیش از 25 هزار روستای کشور به گاز مجهز شده‌اند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: ارتباطات روستایی در سال‌های اخیر رشد 900 درصدی داشته است و امیدواریم در سال آینده بتوانیم در بحث شبکه ملی اطلاعات پوشش صد در‌صدی را در روستاها داشته باشد.
امید با بیان اینکه مهم ترین خدمت این دولت بحث اشتغال روستاییان است، افزود: جمهوری اسلامی گام‌های بلندی برای روستاها برداشته است.
وی با اشاره به ارتقاء زیرساخت‌ها در روستاهای اقصی نقاط کشور، اظهار کرد: در بحث ارتقاء آب و برق و IT رشد داشته‌ایم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: با مکاتبه معاون اول رئیس جمهور با مقام معظم رهبری، یک و نیم میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.
امید ادامه داد: با تلاش خوب و جدیت وزارت کار نظارت خوبی در این طرح انجام شد و بیش از 140 هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شده است.
وی بیان کرد: سهم اشتغال روستاها در سال 96 در مجموع‌ در بهترین شرایط پنج درصد بوده و اکنون 25 درصد است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه اکنون برگشت به روستاها را شاهد هستیم، افزود: در بخش کشاورزی کارهای نوینی اتفاق افتاده است.
امید یادآور شد: در بخش بوم گردی امروز بیش از 2500 واحد بوم گردی در مجموعه کشور فعالیت دارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield