پیام خراسان

آخرين مطالب

23 هزار خودروی ناقص در ایران خودروی خراسان نگهداری می شود اقتصادي

23 هزار خودروی ناقص در ایران خودروی خراسان نگهداری می شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 23 هزار دستگاه خودرو به دلیل نقص قطعه در پارکینگ شرکت ایران خودروی خراسان انبار شده است و بیشترین کسری قطعه مربوط به خودروی 405 است.

ابراهیم ناصری روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین نقص قطعه مربوط به قطعات برقی و الکترونیکی، سنسور و رادیو پخش و قطعاتی از این نوع است که قبلا تولیدکنندگان ایرانی با واردکردن مواد اولیه آن، قطعات را مونتاژ کرده و برای نصب در دستگاه های خودرو آماده می کردند.
وی ادامه داد: پس از تحریم، تامین قطعات وارداتی برای خودرو دشوار شده و این مهم بر روی تولید خودرو در شرکت ایران خودروی خراسان تاثیر گذاشته است.
او اضافه کرد: کل تولید خودرو در شرکت ایران خودروی خراسان در سه نوع مدل در سال 1396، 163 هزار و 563 دستگاه، در سال 1397، 91 هزار و 36 دستگاه، در چهار ماهه نخست سال گذشته 41 هزار و 728 دستگاه و در چهار ماهه نخست امسال 30 هزار و 873 دستگاه بوده است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر تصمیمی برای خودروهای ناقص گرفته نشده اما شرکت ایران خودروی خراسان 12 روز ارائه خدمت به مردم را تعطیل کرده است تا بتواند روزانه نقص قطعه 500 خودرو را برطرف کند.
ناصری افزود: تصمیم گیری در حوزه تولید خودرو به صورت متمرکز بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و استان ها در این زمینه اختیار مجزایی ندارند.
7489/1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield