پیام خراسان

آخرين مطالب

400 هزار زائر از خراسان رضوی عازم پیاده روی اربعین می شوند فرهنگي

400 هزار زائر از خراسان رضوی عازم پیاده روی اربعین می شوند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس برآوردها در مجموع 100 هزار نفر از اتباع کشورهای همسایه و 300 هزار ایرانی از این استان برای حضور در مراسم اربعین به عراق سفر می کنند.

محمدصادق براتی  افزود: تا صبح امروز سه شنبه دو میلیون و 200 هزار نفر در کل کشور در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد افزون بر 195 هزار نفر از استان خراسان رضوی هستند.
وی ادامه داد: با حذف روادید و امکان سفر اتباع خارجی مقیم استان خراسان رضوی به عتبات عالیات 20 هزار نفر از اتباع خارجی مقیم در خراسان رضوی نیز در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند که این تعداد در آمار 300 هزار نفری اهالی خراسان رضوی لحاظ شده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: علاوه بر 50 هزار نفر از اتباع افغانستان که طی ایام اربعین از مرز دوغارون وارد استان خواهند شد 50 هزار نفر از اتباع کشور پاکستان نیز پس از سفر به مشهد عازم عتبات عالیات می شوند.
براتی افزود: در مجموع 90 درصد مجموع زائران اربعین خراسان رضوی با استفاده از ناوگان عمومی هوایی، ریلی و جاده ای عازم عراق می شوند و برآورد می شود فقط 10 درصد آنها خودروی شخصی را برای رسیدن به مرزهای اعلام شده در کشور عراق انتخاب کنند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield