پیام خراسان

آخرين مطالب

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی آلوده است اجتماعي

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی آلوده است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- وضعیت هوای کلانشهر مشهد با افزایش چشمگیر حجم آلاینده‌های کیفیت هوا امروز شانزدهم مهر ماه برای دومین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز سه شنبه گفت: هم اکنون میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد با 123 ای. کیو. آی و بالاتر از حد مجاز، نشانگر وضعیت هشدار برای شهروندان است.
تورج همتی افزود: کیفیت هوا در سه منطقه خیام جنوبی با 164، سجاد با 159 و چمن با 158 ای.کیو.آی در شرایط آلوده برای تمامی افراد قرار دارد.
وی ادامه داد: مناطق شهید مفتح، شهید آوینی، خیام جنوبی، شهید کریمی، الهیه، وحدت، رسالت و نخریسی هم در شرایط آلوده برای گروه‌های حساس قرار دارند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در 11 ایستگاه دیگر مستقر در سطح کلانشهر مشهد میانگین شاخص کیفیت هوا نشانگر وضعیت سالم است.
همتی افزود: شایسته است شهروندان مشهدی و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهرهگیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی، نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌ های هوای این کلانشهر ایفا کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین 51 تا 100 ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد 151 تا 200 ای. کیو. آی نیز به معنای آلوده برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته 45 روز هوای پاک، 275 روز هوای سالم و 45 روز هوای ناسالم تنفس کردند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield