پیام خراسان

آخرين مطالب

104 میلیارد ریال کلزای کشاورزان خراسان شمالی خریداری شد اقتصادي

104 میلیارد ریال کلزای کشاورزان خراسان شمالی خریداری شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از خرید سه هزار و 68 تن دانه روغنی کلزا به ارزش 104 میلیارد ریال از کشاورزان این استان به صورت تضمینی خبر داد.

سیدجلال موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون فصل خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان این استان به پایان رسیده است، اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی امسال در مقایسه با پارسال 20 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: امسال، قیمت خرید تضمینی کلزا در هر کیلوگرم با پایه ناخالص 2 درصد و رطوبت 10 درصد، 34 هزار و 398 ریال بود.
رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی نیز گفت: توسعه کشت دانه روغنی کلزا یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است، اما به علت نبود کارخانه روغن کشی در این استان، محصول کشاورزان برای فرآوری به نیشابور و استان گلستان حمل می شود.
عبدالله یوسفی اظهار داشت: 9 هزار هکتار کلزا به صورت آبی و 6 هزار هکتار به شیوه دیم سال زراعی گذشته در این استان کشت شده بود.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی آبی جاری تاکنون هم سه هزار هکتار از کشتزارهای استان زیر کشت کلزای پاییزه رفته است، گفت: پیش بینی می شود تا 10 آبان ماه، این سطح به 6 هزار هکتار برسد و علاوه بر آن بخشی از کشتزارها نیز در بهمن و اسفندماه کشت خواهد شد.
خراسان شمالی با جمعیت بیش از 863 هزار نفر 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزار است و بیش از 80 هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می‌کنند، این استان بیشترین شاغل در بخش کشاورزی را دارد.
3007/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield