پیام خراسان

آخرين مطالب

برداشت بیش از 1700 تن عسل در اسفراین اقتصادي

برداشت بیش از 1700 تن عسل در اسفراین
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- زنبورداران اسفراین در نیمه نخست امسال بیش از هزار و 700 تن عسل از 114 هزار کلنی برداشت کردند که به گفته مدیر جهادکشاورزی این شهرستان نسبت به پارسال تغییر چندانی نداشته است.

فانزه تاج آبادی روز سه شنبه اظهار داشت: 800 بهره بردار این حوزه بیش از 70 درصد عسل استان را تولید می کنند و به همین دلیل شهرستان اسفراین به عنوان قطب تولید عسل در خراسان شمالی است.
وی افزود: سیل بهار امسال سبب تلفاتی در زنبورستان‌های اسفراین شد اما، به دلیل بارش های خوب سال جاری و وفور گل و گیاهان مغذی این میزان خسارت با افزایش تولید جبران شد.
وی حرفه زنبورداری را یکی از مشاغل پرسود اسفراین دانست و گفت: پارسال 680 میلیارد ریال عسل این شهرستان در مناطق مختلف کشور به فروش رسید.
تاج آبادی با بیا ن اینکه برندسازی عسل شهرستان از برنامه های جهادکشاورزی است گفت: به همین منظور کارخانه فرآوری و بسته بندی عسل با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی اسفراین تا یک ماه آینده راه اندازی می‌شود.
وی افزود: کارهای اجرایی این کارخانه انجام شده و فقط تامین برق این واحد مشکل داشت که با مذاکرات انجام شده در روزهای اخیر حل شده است.
مرکز شهرستان 120هزار نفری اسفراین در60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
  


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield