پیام خراسان

آخرين مطالب

دست گشاده خراسان شمالی در استفاده از منابع ملی گردشگری اقتصادي

دست گشاده خراسان شمالی در استفاده از منابع ملی گردشگری
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- یکی از بهترین مصوبات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی، برداشتن محدودیت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری این استان است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: سقف تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری 100 هزار میلیارد ریال بود که از این محل چیزی بیش از 300 تا 400 میلیارد ریال به استان ما نمی رسید اما در سفر رئیس جمهوری این سقف برای طرح های خراسان شمالی برداشته شد.
علی کاظمی افزود: از دیگر سو سازمان میراث فرهنگی تنها به طرح هایی امکان برداشت از منابع این صندوق می داد که 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند و در استان ما عملا چنین طرح هایی وجود نداشت که این محدودیت نیز برای خراسان شمالی برداشته شده و دیروز به ما اعلام شد تا تمام پروژه های خود را برای دریافت منابع مالی معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه تسهیلات این صندوق با سود 9 درصد و دوره بازپرداخت پنج تا هفت ساله به طرح ها تعلق می گیرد، افزود: یکی از مشوق های دیگر بخش گردشگری، معافیت مالیاتی 50 درصدی طرح های حوزه گردشگری است اما از همه مهمتر نگاه حمایتی ویژه و عزم راسخ استاندار خراسان شمالی، به عنوان نماینده عالی دولت برای توسعه بخش گردشگری است.
کاظمی با اشاره به تعریف 40 طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان، گفت: حداقل ارزش پیش بینی شده برای مجموع این طرح ها سه هزار و 500 میلیارد ریال است که سرمایه گذاران با توجه به توان مالی و برنامه خود می توانند آن را افزایش دهند.
خراسان شمالی دارای بیش از ١١5 جاذبه گردشگری، 2 منطقه نمونه ملی، ٢٢ منطقه نمونه گردشگری استانی و هشت روستای هدف گردشگری است.
این استان در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.
ب/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield