پیام خراسان

آخرين مطالب

عملیات ساخت سه سد در خراسان رضوی در حال اجرا ست اقتصادي

عملیات ساخت سه سد در خراسان رضوی در حال اجرا ست
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: هم اکنون عملیات ساخت سدهای چهچهه، ابیورد و شوریجه در این استان در حال اجراست.

محمدحسین جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سد چهچهه در شهرستان کلات، سد ابیورد در شهرستان درگز و سد شوریجه در 120 کیلومتری مشهد ساخته می شوند.
وی ادامه داد: چهچهه یکی از سه سدی است که رئیس جمهوری در سفر شهریور ماه پارسال به خراسان رضوی وعده بهره برداری آن را تا پایان سال 1394 داده بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی همچنین گفت: سد بار در نیشابور ابتدای امسال و سد سررود قره تیکان در کلات اخیرا با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار گرفتند.
وی افزود: عملیات اجرایی سد چهچهه از سال 1383 آغاز و تاکنون 570 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و صورت تامین اعتبار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
جعفری ادامه داد: سد ابیورد نیز که از سال 1382 عملیات اجرایی آن آغاز شده با پیشرفت 82 درصدی تاکنون 850 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.
وی گفت: عملیات اجرایی سد شوریجه واقع در روستای پل گزی در اطراف مشهد نیز در دولت یازدهم آغاز شد و هم اکنون از پیشرفت چهار درصدی برخوردار است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در ادامه همچنین اظهار کرد: این شرکت در آخرین ارزیابی به عمل آمده رتبه نخست عملکرد را در بین شرکتهای آب منطقه ای سطح کشور کسب کرده است.
وی "اجرای طرحهای توسعه ای، حفاظت و بهره برداری، نصب کنتورهای هوشمند، انسداد چاههای غیرمجاز، طرحهای تعادل بخشی آب و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی" را از مهمترین شاخصهای ارزیابی در این زمینه برشمرد.
هم اکنون 28 سد در شهرستانهای تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، تربت جام، چناران، کلات و فریمان در خراسان رضوی در حال بهره برداری است.
3027/1858


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield