پیام خراسان

آخرين مطالب

بانک کشاورزی خراسان شمالی وام بیش از 2 هزار کشاورز را امهال کرد اقتصادي

بانک کشاورزی خراسان شمالی وام بیش از 2 هزار کشاورز را امهال کرد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: سهم این بانک برای امهال وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی و غیرمترقبه در استان، 248 میلیارد ریال اعتبار است که تاکنون2 هزار و 128 نفر از کشاورزان از این فرصت استفاده کرده‌اند.

سیدمحمود سیدالحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهلت مراجعه کشاورزان به شعب بانک برای استفاده از فرصت پیش رو، تا پایان شهریورماه امسال تعیین شده بود اما این مهلت تا پایان مهرماه امسال تمدید شده است از این رو از تولیدکنندگان بخش کشاورزی انتظار می رود برای امهال وام خود عجله کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 80 درصد از اعتبارات در این زمینه جذب شده است افزود: این طرح شامل کشاورزان خسارت دیده ای می شود که زمان سررسید وامشان در بازه زمانی اول مهرماه سال 96 تا پایان شهریورماه امسال باشد.
معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه در سال جاری، 206 میلیارد و 600 میلیون ریال از اعتبارات بانک کشاورزی استان برای امهال وام های کشاورزان صرف شده است گفت: پارسال وام چهار هزار و 200 نفر بهره بردار بخش کشاورزی از امهال وام بانک کشاورزی بهره مند شدند که در این زمینه 237 میلیارد ریال صرف شد.
بر اساس این گزارش، با ابلاغ امهال وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی بر اساس بند خ ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه، سود و جریمه دیرکرد وام کشاورزان بخشیده و اصل بدهی برای مدت سه سال تمدید می شود.
کمبود اعتبار سبب شد تا پارسال اولویت گذاری شود و تنها بدهکاران بانکی وام های زیر 170 میلیون ریال استان بتوانند از این فرصت استفاد کنند.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.
7185/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield