پیام خراسان

آخرين مطالب

تولید ماهی در شیروان 20 درصد افزایش یافت اقتصادي

تولید ماهی در شیروان 20 درصد افزایش یافت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست امسال تولید ماهی در استخرهای پرورش ماهی شهرستان شیروان نسبت به مدت مشابه سال گذشتهٰ 20 درصد رشد داشته است.

محمدعلی مصباحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 270 تن ماهی در این شهرستان تولید شد که این میزان در مدت مشابه پارسال، 240 تن بوده است.
وی بارندگی های مناسب سال جاری و افزایش منابع آبی را از جمله دلایل افزایش تولید ماهی این شهرستان دانست و گفت: با توجه به این شرایط مطلوب برخی هم در پی توسعه مزارع پرورش ماهی خود هستند.
مصباحی با بیان اینکه تولید این میزان ماهی از 22 مزرعه فعال سردآبی بوده است افزود: سهمیه تولید ماهی این شهرستان برای سال جاری بیش از 550 تن است که برداشت ماهی گرمابی از آبان و آذرماه آغاز می شود.
مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: در این بازه زمانی یک متقاضی شیلات برای گرفتن یک میلیارد و 260 میلیون ریال تسهیلات به بانک معرفی شده است که این تسهیلات 5 ساله و اگر سرمایه در گردش باشد با کارمزد 7 درصد و چنانچه توسعه باشد 12 درصد است.
مصباحی افزود: بتازگی در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان مصوب شد چنانچه متقاضی شیلات 10 درصد از بدهی خود را پرداخت کند می تواند وام خود را تمدید کند.
وی سرانه مصرف ماهی در استان خراسان شمالی برای هر فرد سالانه 7.1 کیلوگرم است و میانگین کشوری برای هر فرد در سال 9.2 کیلوگرم در سال است.
7186/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield