پیام خراسان

آخرين مطالب

بهبود وضعیت اقتصادی با اجرای پروژه‌های آبخیزداری اقتصادي

بهبود وضعیت اقتصادی با اجرای پروژه‌های آبخیزداری
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین از اجرای 12 سازه آبخیزداری در این شهرستان طی سال جاری خبر داد و کفت: این پروژه‌ها سبب بهبود وضعیت اقتصادی بیش از 2500 خانوار و بهبود وضعیت آبدهی بیش از 16 قنات و چشمه می‌شود.

به گزارش ایسنا، احمد گلی، امروز 17 مهر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال مالی 98-99 براساس تعهدات اجرائی اعلام شده 12 پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مبلغ دو میلیارد و 620 میلیون تومان با حجم 45135 مترمکعب شامل سازه‌های خاکی، سنگی و ملاتی در شهرستان قاین خراسان جنوبی اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در دو حوزه آبخیز کرغند و فاز سه شهری اجرا می‌شود، بیان کرد: بهره‌برداری از این طرح‌ها نقش موثری در افزایش دبی منابع آب شرب و کشاورزی ساکنین حوزه‌های آبخیز خواهد داشت و سبب بهبود وضعیت اقتصادی بیش از 2500 خانوارهای بهره‌بردار خواهد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین بیان کرد: همچنین بهبود وضعیت آبدهی بیش از 16 قنات و چشمه بخشی از دستاوردهای اجرای این پروژه‌ها است.
گلی با اشاره به اجرای پنج طرح آبخیزداری در حوزه کرغند، بیان کرد: این پروژه‌ها شامل؛ اجرای یک بند خاکی با حجم 10 هزار متر مکعب در روستای نوغاب پسکوه، دو پروژه سنگ و ملات در حوزه کرغند با حجم 960 متر مکعب، دو سازه گابیون با حجم 685 متر مکعب در حوزه کرغند می‌شود.
وی یادآور شد: در حوزه فاز سه شهری نیز عملیات خاک‌ریزی با حجم 31 هزار متر مکعب در دو بند خاکی در بالا دست قنوات روستای انجول، سه پروژه سنگ و ملات و سرریز ملاتی بند خاکی روستای پهنایی و انجول با حجم 1390 مترمکعب، دو سازه گابیونی با حجم 1100 متر مکعب در روستای بیدمشک، خونیک گدار و خرواج اجرا خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield