پیام خراسان

آخرين مطالب

تکمیل پروژه های ورزشی خراسان شمالی در گرو اعتبار 130 میلیاردی ورزشي

تکمیل پروژه های ورزشی خراسان شمالی در گرو اعتبار 130 میلیاردی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان نیازمند 130 میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری مهر امروزه توجه به صنعت ورزش یکی از موضوعات مهم در دولت های مختلف است و به نوعی مسئولان درصدد ایجاد شرایط برای رشد این صنعت هستند.
توسعه ورزش در بین مردم نیازمند فراهم سازی امکانات ورزشی، سالن‌ها، ورزشگاه ها و... است این در حالیست که تنگناهای مالی گاهی اوقات مشکلات جدی برای ساخت، تکمیل و یا اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی ایجاد می کند که با برنامه ریزی مطلوب نسبت به رفع این مشکل باید اقدام شود.
خراسان شمالی هم در بخش ورزشی دارای استعداد و توانمندی های بالایی است که توجه به آن موجب پرورش قهرمانان بیشتر از این خطه کشور خواهد شد.
تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی در خراسان شمالی نیازمند 130 میلیارد تومان اعتبار است، خبری که محمد فرهی معاون پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد و گفت: در حال حاضر اسفراین 11 پروژه نیمه تمام، بجنورد 18 پروژه، جاجرم پنج پروژه، راز و جرگلان 9 پروژه، شیروان 14 پروژه، فاروج 6 پروژه، گرمه پنج پروژه و مانه و سملقان 10 پروژه نیمه تمام ورزشی دارد.
وی افزود: پنج پروژه در سفر ریاست جمهوری به استان جهت احداث مصوب شد که در صورت تخصیص و ابلاغ اقدام لازم صورت خواهد گرفت.
فرهی اضافه کرد: از تعداد 78 پروژه نیمه تمام 26 مکان روباز و 52 مکان سرپوشیده است و از این تعداد 43 پروژه در نقاط شهری و 35 پروژه در نقاط روستایی استان قرار دارد.
وی افزود: تمامی پروژه های ورزشی استان مهم و اولویت دار است و هر پروژه ای که اعتبار آن سریع تر تخصیص داده شود به طور حتم زودتر هم به بهره برداری می رسد.
معاون پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: متاسفانه مسائل و مشکلات اقتصادی در بخش های مختلف به چشم می خورد و تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی هم به دلیل مشکلات مالی به تعویق افتاده که با تامین اعتبار لازم نسبت به ساخت و تکمیل آن ها اقدام می شود.
به طور کلی می توان گفت، بهره مندی از امکانات ورزشی حق هر شهروندی است و باتوجه به کمبود منابع مالی و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه چه بهتر که از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بهره گرفت تا شهروندان نیز بتوانند در سریع ترین حالت ممکن از امکانات استفاده کنند. از طرفی توسعه امکانات و زیرساخت های ورزشی کاهش آسیب های اجتماعی را نیز به دنبال دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield