پیام خراسان

آخرين مطالب

امام جمعه بیرجند: دامپزشکی یک کار ارزشمند است سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: کار پرسنل دامپزشکی یک کار ارزشمند است به‌ویژه از لحاظ تامین غذا که خود ارتباطات مختلفی با مسائل اجتماعی، سیاسی و نظامی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی افزود: سال گذشته برای خلع سلاح اقتصادی و تغذیه در کشور برخی‌ها به قاچاق دام دست زدند و مشکلاتی را به وجود آورند و عناصری هم از داخل با آنها همسو شدند اما اکنون اقداماتی در حال انجام است که آن کمبودها جبران شود و با تلاش شما رونق تولید به نتیجه خواهد رسید.
وی تاکید کرد: حیوانات را که آیات الهی هستند بر اساس معرفتی که خداوند آنها را برای شما آفریده است احترام کنید.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: کار شریف کارکنان دامپزشکی دارای جنبه‌های گسترده‌ای است که آثار مختلف حتی نظامی دارد چون با حیوانات که آیات الهی هستند سر و کار دارند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه در صحنه طبیعت قبل از صنعتی شدن جوامع همه بار جابه‌جایی‌ها توسط حیوان انجام می‌شد اظهار داشت: کارکنان دامپزشکی در مسائل انسانی، معرفتی و الهی توفیق دارند.
وی یادآور شد: خداوند در قرآن کریم می فرماید که بعضی حیوانات را برای انسان رام کرده است.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: خداوند سگ را برای نگهبانی آفریده که حیوان هوشیاری است اما اسباب بازی نبوده بلکه کارش نگهبانی است.
وی ادامه داد: حیوان تربیت‌پذیر است اما انسان امروز بی‌تربیت شده و وقتش را با سگ و گربه که برای کار دیگر تربیت شده اند می‌گذراند.
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌ جنوبی هم گفت: شعار دامپزشکی امسال «امنیت غذایی و رونق تولید» است، در بحث غذا دامپزشکی به تامین غذای سالم کمک می‌کند و عملکرد خوب دامپزشکی موجب افزایش تولید تا 25 درصد می‌شود.
محمد اصغرزاده افزود: به دنبال حمایت از اقتصاد کشور هستیم چون اقتصاد ما تحت فشارهای تحریم‌ها قرار دارد اما پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی همیشه در اهتزاز است.
7559 * 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield