پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد:

اخذ نشان مرغوبیت کالا برای 40 محصول صنایع دستی خراسان جنوبی سياسي

اخذ نشان مرغوبیت کالا برای 40 محصول صنایع دستی خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از اخذ نشان مرغوبیت کالا برای 40 رشته صنایع دستی استان خبر داد.

حسن رمضانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از سال 92 تاکنون تعداد شاغلین ثبت شده در سامانه صنایع دستی از 800 نفر به پنج هزار نفر رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین تعداد تعاونی های ثبت شده صنایع دستی از هفت مورد در سال 92 به 50 مورد شرکت تعاونی ها با گرایش های تخصصی حوزه صنایع دستی در سال گذشته رسیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از اخذ نشان ملی مرغوبیت برای 40 رشته صنایع دستی استان خبر داد و گفت: طی این مدت نشان مرغوبیت صنایع دستی که یکی از ابزارهای عرضه تولیدات صنایع دستی در بازارهای عرضه محسوب می شود، از دو تولید استان به 40 تولید استان رسیده است.
رمضانی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده در حال حاضر موجی از امید در بین صنعت گران صنعتگران صنایع دستی و فعالان حوزه گردشگری ایجاد شده و انتظار این است که برای ادامه این راه به استان کمک شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در میدان رقابتی قرار گرفته ایم که قرار است در کنار کرمان سهم خود را از گردشگری بگیریم، عنوان داشت: کرمان شرکت هوایی و سابقه 50 ساله دارد و باید این عقب ماندگی سنواتی جبران شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: برای یک سرمایه گذار در شرایط مساوی سرمایه گذاری در اصفهان، شیراز، یزد و مشهد توجیه بیشتر از خراسان جنوبی دارد و دولت باید مشوق های ویژه ای قرار دهد.
رمضانی ادامه داد: در این راستا نیاز است دولت از منابع کمک های فنی و اعتباری مبلغی به استان تخصیص دهد تا بتوانیم تسهیلات پرداختی در حوزه گردشگری را نسبت به کشور ارزان تر کنیم تا شاید این امر در سرمایه گذاران بخش خصوصی ایجاد رغبت کند.
وی با تأکید بر اینکه تاریخ نشان داده راه برون از مشکلات اقتصادی توجه به بخش گردشگری است، افزود: خراسان جنوبی در ده های گذشته به عنوان یک استان خدمات رسان بوده و باید به این جایگاه خود برگردیم و بتوانیم خدمات ارائه دهیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield