پیام خراسان

آخرين مطالب

تولیت آستان قدس رضوی:

کلانشهر مشهد قابلیت قطب سلامت در منطقه را دارد سياسي

کلانشهر مشهد قابلیت قطب سلامت در منطقه را دارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: کلانشهر مشهد با دارا بودن مراکز درمانی مجهز و نیروهای متخصص پزشکی قابلیت تبدیل شدن به قطب سلامت در منطقه را دارد.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین کنگره بین المللی جراحی های انسداد عروق کرونر در جمع خبرنگاران افزود: تبدیل شدن مشهد به مرجعیت علمی قطب سلامت با افزایش مراکز و ظرفیت های موجود درمانی در این کلانشهر میسر است.
وی اظهار کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی یکی از مراکز درمانی مجهز در کلانشهر مشهد است که اعضای هیات علمی در رشته ها و تخصص ‌های مختلف دارد.
وی گفت: بیشتر درآمد بیمارستان رضوی مشهد صرف به روز کردن تجهیزات درمانی این بیمارستان می شود تا خدمات مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه کند.
حجت الاسلام رئیسی افزود: به دنبال آن هستیم که بیماران محروم و مستضعف در مشهد به بهترین پزشکان و امکانات روز دنیا دسترسی داشته باشند.
وی با بیان اینکه بیمارستان رضوی توجه کشورهای همسایه را نیز به خود جلب کرده است، اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از بیمارانی که از کشورهای همسایه برای درمان به مشهد سفر می کنند، ترجیح می دهند درمان خود را در بیمارستان رضوی مشهد انجام دهند.
وی گفت: فعال کردن گردشگری سلامت در کلانشهر مشهد اقتضائاتی دارد که تسهیل در رفت و آمد بیماران و خانواده های آنان از جمله راهکارها در این زمینه به شمار می رود.
*بنیاد سلامت آستان قدس رضوی حرکت های بزرگی را دنبال می کند
معاون علمی و فناوری آستان قدس رضوی نیز در کنگره بین المللی جراحی های انسداد عروق کرونر گفت: حضور در مجامع علمی، تقویت مجامع علمی و بنیانگذاری حرکت‌ های اصیل از رویکردهای جدید آستان قدس رضوی است.
محمد مهدی تهرانچی افزود: آستان قدس رضوی در سالهای اخیر با تاسیس بنیاد سلامت توانسته است آنچه در حوزه سلامت و پزشکی داشته گرد هم آورد تا با ایجاد شبکه ‌ای از دانشمندان حرکت‌ های بزرگی را آغاز کند.
وی با اشاره به برنامه خادمیاران و خادمان علمی آستان قدس رضوی اظهار کرد: در صدد هستیم خدمت مقدس پزشکی را در سایه امام بزرگ مهربانی ها شکل دهیم.
نخستین کنگره بین المللی CTO یا جراحی های انسداد عروق کرونر که با حضور جراحان و متخصصان قلب داخل و خارج کشور روز پنجشنبه در بیمارستان رضوی مشهد آغاز شد فردا به کار خود پایان می دهد.
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield