پیام خراسان

آخرين مطالب

زائران آذربایجانی اربعین به حرم رضوی مشرف شدند سياسي

زائران آذربایجانی اربعین به حرم رضوی مشرف شدند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- در آستانه آغاز پیاده روی میلیونی زائران اربعین حسینی، جمعی از زائران اهل جمهوری آذربایجان قبل از حضور در این آیین به حرم مطهر رضوی مشرف شدند تا پس از زیارت بارگاه امام هشتم (ع) به خیل زائران پیاده بپیوندند.

به گزارش ایرنا، کاروان 600 نفره از زائران کشور آذربایجان روز چهارشنبه پس از حضور در رواق دارالرحمه حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و بهره مندی از برنامه‌های مذهبی حرم مطهر، با بدرقه مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی عازم کشور عراق شدند.
سرپرست کاروان زائران آذربایجانی در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: مردم شیعه کشور آذربایجان هر سال با حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی نشان داده‌اند که درس بزرگ حضرت امام حسین (ع) را به خوبی آموخته‌اند و عشق به اهل بیت (ع) در آنان هیچ گاه کمرنگ نخواهد شد.
جعفر حاجی‌اف افزود: بیش از 80 درصد جمعیت کشور آذربایجان شیعه هستند و با ارادتی که به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) دارند، پس از بازگشت از مراسم اربعین دوباره برای زیارت مجدد ثبت‌ نام می‌کنند.
وی اظهار داشت: همه به این امید به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) می‌آیند تا از آن حضرت آرامش و شفاعت طلب کنند و این زیباترین و بهترین آرزو است.
وی ادامه داد: 2 روز در مشهد اقامت خواهیم داشت و بعد از آن راهی کربلا می‌شویم تا حرم حضرت امام حسین (ع) را زیارت کنیم با این امید‏ که مشمول عنایات ائمه اطهار (ع) شویم.
7489/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield