پیام خراسان

آخرين مطالب

بیش از 18 هزار خراسان شمالی زائر اربعین شدند سياسي

بیش از 18 هزار خراسان شمالی زائر اربعین شدند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- تاکنون، 18 هزار و 258 نفر در خراسان شمالی برای شرکت در آیین اربعین حسینی، نامنویسی کرده‌اند که این رقم نسبت به مجموع زائران سال گذشته رشد 2 برابری دارد.

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مجموع زائران اعزام شده برای حضور در آیین اربعین حسینی سال گذشته را 9 هزار و 847 نفر اعلام کرد و گفت: حرکت زائران پیاده روی اربعین حسینی امسال از اواخر شهریورماه به صورت خودجوش آغاز شده است.
محمدباقر قاصری افزود: کاروان های پیاده اربعین حسینی در قالب گروه های مختلف به صورت شبه کاروانی برای شرکت در این آیین معنوی رهسپار کربلای معلی شده اند.
وی با بیان اینکه ثبت نام از زائران تا هفتم آبان ماه ادامه دارد، گفت: سال های گذشته، زائران بیشتر در روزهای آخر اقدام به ثبت نام برای شرکت در این آیین معنوی می کردند.
وی اظهار داشت: داوطلبان ثبت نامی توسط 22 دفتر زیارتی استان به کربلای معلا اعزام می شوند.
قاصری مبلغ در نظر گرفته شده برای بیمه هر زائر اربعین را 220 هزار ریال دانست و خاطرنشان کرد: زائران تنها در صورت ثبت نام در سامانه سماح می توانند از خدمات بیمه و مراقبت های پزشکی برخوردار شوند.
وی افزود: بیمه زائران از 50 کیلومتری مرز ایران تا خاک عراق و 50 کیلومتر بعد از ورود به ایران اعتبار دارد که مبنای محاسبه نیز مهر ورود و خروج است.
مدیر حج و زیارت خراسان شمالی از زائران خواست حتما کارت شناسایی و فرم بیمه خود را در این سفر معنوی به همراه داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه اتفاق و یا بیماری، بتوانند از خدمات بیمه استفاده کنند.
وی افزود: زائران تنها از طریق سامانه «سماح» امکان ثبت نام برای شرکت در این آیین معنوی را دارند.
قاصری گفت: سال گذشته داشتن ویزا و گذرنامه برای شرکت در این آیین الزامی بود ولی امسال زائران تنها با داشتن گذرنامه، می توانند در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلا شرکت کنند.
مدیر حج و زیارت خراسان شمالی از شهروندان این استان که مشتاق حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلا هستند، خواست به منظور برنامه ریزی بهتر، ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکرده و زودتر نسبت به نامنویسی و تکمیل مدارک خود اقدام کنند.
قاصری گفت: امسال هزینه ای بابت صدور ویزا از زائران گرفته نمی شود و تنها مبلغ بیمه از آنها دریافت می شود.
پارسال بیش از 9 هزار و 838 نفر از شهروندان خراسان شمالی با سفر به عتبات عالیات در آیین اربعین حسینی شرکت کردند.
ط/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield