پیام خراسان

آخرين مطالب

همایش آموزشی آشنایی با فضا در مشهد برگزار شد سياسي

همایش آموزشی آشنایی با فضا در مشهد برگزار شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- همایش آموزشی آشنایی با فضا، فضا پیماها و طرح‌های فضایی کشور روز چهارشنبه در مشهد برگزار شد.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در این همایش گفت: پیشرفت و توسعه رشته های فضا در دنیای کنونی به پیشرفت در همه زمینه های توسعه کشور گره خورده است.
علی اسماعیلی افزود: رشته هوا فضا امروز برای انتقال داده ها، رسانه ها، انواع رشته های ارتباطی، شناسایی عوامل جوی، سیل، زلزله، کشف معادن، محیط زیست، پایش اقلیم و تغییرات جغرافیایی و سایر زمینه ها ضروری است و پیشرفت کشور بدون پیشرفت در علوم هوا فضا متصور نیست.
وی اظهار داشت: در سند جامع فضایی کشور که سال 91 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است تا سال 2020 ، اشتغال حدود یک میلیون متخصص در این زمینه ، رشد سریع مخابرات همپای کشور های پیشرفته ، تسخیر فضا ، فرستادن انسان به فضا ، تولید بالگرد های سنگین و نیمه سنگین ، طراحی و تولید مینی موتور جت ، توربو فن سبک و ترافیک هوایی 50 میلیون مسافر در سال و 550 هزار تن بار پیش بینی شده است که تحقق این اهداف باعث ارتقای جایگاه دانش کشور در جهان ، ارتقای امنیت ملی، سر ریز شدن این منافع به دیگر بخش های علمی و اقتصادی کشور، پیشرانی علم و فناوری در کشور و افزایش عزت و خود باوری ملی و ارتقای تراز جهانی کشور می گردد.
وی گفت: در حال حاضر 14 دانشکده هوا و فضا در کشور داریم که از این تعداد 12 دانشکده زیر مجموعه وزارت علوم است که هر سال 521 دانشجو در مقطع کارشناسی، 342 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 68 نفر در مقطع دکتری پذیرش می کنند.
مدیر پژوهشسرای رازی و دبیر اجرایی این همایش علمی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش برای اولین بار به مناسبت گرامیداشت روز جهانی هوا فضا با هدف آشنایی ابتدایی دانش آموزان علاقه مند به علوم هوا فضا، پهباد، گلایدر، موشک به مدت یک روز برگزار شده است.
منیره حسنی سعدی افزود: در حاشیه این همایش نمایشگاهی از تجهیزات هوا فضا نیز در معرض دید دانش آموزان قرار گرفته است.
در این همایش از 2 تن از دانش آموزان استان که سال گذشته در المپیاد علمی هوا فضا رتبه ممتاز کسب کرده بودند قدردانی شد.
6070/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield