پیام خراسان

آخرين مطالب

بیمار مرگ مغزی نیشابوری به شش نفر زندگی بخشید سياسي

بیمار مرگ مغزی نیشابوری به شش نفر زندگی بخشید
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد - اعضای بدن جوان مرگ مغزی ساکن نیشابور به شش بیمار نیازمند عضو در مشهد پیوند زده شد و به آنان زندگی دوباره بخشید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در نهصد و چهل و یکمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، بدن «امیر بشنیجی» 34 ساله که از بیمارستان 22 بهمن نیشابور معرفی شده بود، پس از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.
دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان بوعلی سینای شیراز به مردی 23 ساله ساکن خرمشهر و زن 39 ساله ساکن فیروز آباد استان فارس که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.
وی اظهار کرد: کبد شادروان بشنیجی نیز در بیمارستان بوعلی سینای شیراز به زن 30 ساله اردبیلی پیوند زده شد.
وی گفت: قرنیه‌های چشم این بیمار مرگ مغزی نیز برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست بدن وی هم به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر ارسال شد.
واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
3027/6053


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield