پیام خراسان

آخرين مطالب

تشکیل 23 پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در شیروان سياسي

تشکیل 23 پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در شیروان
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: در نیمه نخست امسالٰ 23 فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در این شهرستان خراسان شمالی تشکیل شد که متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

مصطفی سیامکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گستره تخریب و تصرف های صورت گرفته در سطح بیش از 10 هکتار بوده و همچنین 6 فقره احکام خلع ید در اراضی ملی این شهرستان صادر شده است.
وی گفت: اراضی ملی که توسط متصرفان یا به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، توسط نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.
سیامکی افزود: اگر مراجع قضایی به خلع ید این اراضی رای دهند ما آن را از دست متصرفان خارج می کنیم و اراضی مذکور به عرصه منابع ملی برمی گردد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان از دیگر اقدامات این اداره در نیمه نخست امسال را گشت و سرکشی شبانه روزی در سطح 290 هزار هکتارٰ، 40 مورد پاسخ به استعلام های عمومی و عمرانیٰ، 9 مورد پاسخ به استعلام معادن در خصوص اکتشاف و بهره برداری و همچنین توزیع 2 دستگاه آبکرمگن خورشیدی عنوان کرد.
گستره شهرستان شیروان 400 هزار هکتار است که 290 هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و 110 هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین‌های زراعی، باغ‌ها، جاده‌ها و محوطه‌های روستا و شهرها است.
7186/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield